Jablečný ocet nám může pomoci s celou řadou neduhů, dokáže však také uškodit

Ocet

Dost možná ho znáte jako skvělého pomocníka na hubnutí. Stačí užít jednu lžíci ráno a usazující se tuky nebudou mít šanci – říkají mnohé populární internetové články. A i když je pravdou, že pektiny opravdu dokáží metabolismus tuků tak trochu naklonit v náš prospěch, rozhodně nejde o jediné možné použití jablečného octa.

Ve skutečnosti nám může pomoci s celou řadu věcí. Je to především díky množství prospěšně působících látek, které obsahuje, jde zejména o Vitamin A, Vitamíny skupiny B,Vitamin C, Vitamin E a Vitamin P, dále pak je ve hře i hořčík, měď, křemík, železo a draslík a samozřejmě také užitečné enzymy a pektiny.

Vnitřní užití jablečného octa

Vitamíny skupiny B mají skvělý vliv na náš nervový systém. Pomáhají nás uklidňovat a celkově přispívají k lepší náladě. Vitamíny E a C jsou známé antioxidanty, jež podporují také naši imunitu. A vitamín E je pak velmi důležitý i pro zdraví naší pleti. A vitamín P (alias bioflavonoidy) je pro naši obranyschopnost rovněž nezbytný, a kromě toho také pečuje o naše cévy a čistí je.

Ocet

Foto: Pixabay

Přítomné minerály jsou pak důležité pro celou řadu správné probíhajících procesů v našem organismu – od již zmíněného metabolismu tuků až po správné vylučování odpadních látek. Abychom si tyto benefity mohli dopřát, je třeba užívat 1-2 lžíce jablečného octa denně. Vždy však nejméně ve sklenici vody.

Oceníte ho i jako skvělé pleťové tonikum

Zevně se uplatní jako skvělý čistící prostředek na pleť postiženou akné. Přirozeně ji totiž čistí. Z téhož důvodu se hodí i pro oplach mastných vlasů. Vnitřně by ho však neměli užívat lidé s žaludečními obtížemi nebo se sklonem k pálení žáhy.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.medonet.pl/zdrowie,ocet-jablkowy—zastosowanie–przeciwwskazania,artykul,1732867.html?utm_source=www.medonet.pl_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)