Investiční chata se zhodnocením od 16 % p.a.? Skvělý nápad pro jakoukoli zahradu

Investiční chata

Inflace je a nějaký čas ještě bude charakterizována dvojciferným číslem. Tato nevídaná situace vede řadu lidí k úvahám o tom, jak nejlépe ochránit své peníze před ztrátou hodnoty. Spořicí, nebo dokonce běžné účty v bankách tento úkol samozřejmě nezvládnou a většina těch, kteří mají k dispozici volné prostředky, proto volí investování. Způsobů je více než dost. Zajímavá možnost se nyní nabízí těm, kteří disponují zahradou nebo pozemkem, jež však nejsou v současné době plně využité.

ChataFoto: Se svolením společnosti Apeza

Co je investiční chata?

Investice do nemovitostí patří mezi oblíbené způsoby ochrany a rozmnožení finančních prostředků. V současné době, kdy ceny nemovitostí rostou i přes změny na hypotéčním trhu, to platí dvojnásob. Pod pojmem investice do nemovitosti si ale nemusíme představovat jen koupi bytu v novostavbě nebo nákup rodinného domu. Investici tohoto typu může představovat i tzv. investiční chatainvestiční chata.

Pod tímto pojmem se skrývá modulární dům, který lze postavit prakticky kamkoliv, kam si bude majitel přát. Tuto chatu lze následně pronajímat. Zhodnocení této investice se za současných podmínek na trhu pohybuje od 16 po 29 procent ročně s tím, že návratnost původní investice je 3-5 let.

ChataFoto: Se svolením společnosti Apeza

Výhody investiční chaty

Investiční chataInvestiční chata představuje možnost, jak proměnit pozemek ve zdroj pasivního příjmu za velmi dobrých podmínek. Ve srovnání s investicí do tradičních nemovitostí přitom stačí významně nižší počáteční investice.

Zájem o rekreační pobyty v České republice neustále roste a o chaty je velký zájem. V současné době lze navíc očekávat, že z důvodu ekonomické krize bude v sezóně volit tuzemskou dovolenou ještě více lidí než obvykle.

V čím zajímavější lokalitě bude chata stát, tím větší zisk bude přinášet, obecně ale platí, že majitelé rekreačních objektů nouzi o klienty v žádném případě nemají. Investiční chata navíc může na svém místě stát již pouhé 3-4 měsíce od objednání.

Pokud tedy hledáte zajímavou investiční příležitost s vysokou mírou stability i zajištěnosti a máte k dispozici vhodný pozemek, neváhejte!

Investiční chata

Foto: Se svolením společnosti Apeza

Zdroje info: Autor, apeza.cz, mambyt.cz 

Náhledové foto: Se svolením společnosti Apeza

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.