I drobné detaily dokonale zútulní pergolu: Vsaďte třeba na stylové prostírání nebo plecháčky

Plecháčky

Milujete pohodové večery v pergole nebo na terase? Jasně, aby ne. Venku je příjemně teplo a vy si můžete povídat s přáteli a dopřávat si skvělé jídlo a pití. Když své známé přivítáte v pergolepergole, která bude stylová a dokonale vyladěná do posledního detailu, nebude co řešit. Ač se to nezdá i zdánlivé drobnosti mohou v tomto ohledu rozhodovat. My se v následujících řádcích zaměříme na některé dekorace, jež by neměly právě ve vaše posezení chybět.

Elegantní prostírání a bytový textil

Začít můžeme třeba obyčejným prostíráním. Textilní nebo papírové ubrousky mohou vypadat náramně a barevně dokonale oživit jakékoli posezení. V současné době je na výběr z velkého množství zajímavých vzorů, jež vypadají hezky a mohou charakterizovat třeba vás jako majitele dané nemovitosti. Samozřejmě na nich může být i vyobrazení různých vašich specialit nebo čehokoli jiného.

PlecháčekFoto: domovi.cz

Plecháčky se jmény? Proč ne?

Kdo by neměl rád plecháčky. Tyto krásné malé hrnky připomínají staré dobré časy a určitě se hodí i z praktického hlediska. Prostě je jen tak nikdo hned nerozbije. Pokud navíc zvolíte plecháčky se jménem nebo nějakým barevným provedením či ornamenty, rozhodně neprohloupíte. Personalizace designu plecháčků překvapí každého hosta. Podotknout musíme, že maximálně příjemně. Vždyť na samotných hrnečcích mohou být jména vašich přátel nebo rodinných příslušníků.

O zbytek se postará dobré jídlo a pití

Ne, pergolu ani prostory terasy nemusíte nijak výrazně přeplácat. Určitě se soustřeďte také na vynikající jídlo a pití. V pergole byste rozhodně měli mít lednici, kam si uskladníte skvělé pivo a bílé víno či šumivá vína nebo čerstvé džusy. O dokonalou atmosféru se pak postarají dokonalé steaky nebo vynikající grilovaná zelenina. To už ale bude jen na vašich kulinářských schopnostech.

Náhledové foto: domovi.cz

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.