Houpací kruh Woody

Základem každého dětského koutu na zahradě je bezesporu kvalitní houpačka. Pokud nechcete vsadit na klasiku v podobě standardního plastového či dřevěného modelu, vyzkoušejte houpací kruh na zahradu. Ten nabízí úplně jiné zážitky, které určitě budou stát za to. Výbornou volbou je především houpací kruh Woody, na který se v následujících řádcích budeme soustředit. Jedná se o velmi zajímavou pomůcku, která se i finančně vyplatí.

Parametry houpacího kruhu

Houpací kruh Woody je určen pro děti do 3 let. Vyrábí se v černé barvě a použit musí být v exteriéru. Vevnitř pravděpodobně nebude na tuto houpačku dostatečné množství prostoru. Průměr houpacího kruhu je 85 cm a celková zátěž je v maximu stanovena na 100 kg. Doporučuje se věk dítěte od 3 let. Mladší děti by mohly mít s koordinací pohybu ještě poměrně značné problémy. Jak se budou samotné děti houpat, je již pouze a jedině na nich samotných.

Houpací kruh2

Kam umístit houpací kruh

Velmi důležité je i umístění houpacího kruhu. Samozřejmostí by měl být plochý povrch, který je vybetonován, vydlážděn, anebo opatřen asfaltovým kobercem. Houpačku lze samozřejmě používat i na trávě, nicméně hrozí nebezpečí úrazu a trávník se také pod ní velmi rychle vyšlape. Určitě si dejte pozor také na různé překážky, jako jsou například větve, prádelní šňůry, elektrické vedení a mnohé další. Okolo houpacího kruhu je třeba vyklidit úplně všechno, aby nedošlo k případné srážce.

Houpat se mohou i dvě děti

Na rozdíl od klasické zahradní houpačky je houpací kruh určen až pro dvě děti. Můžete jej tak v klidu využít pro dvě ratolesti. Jen je třeba děti pečlivě hlídat. Houpat se mohou jak vsedě, což je častější varianta, tak i vleže. Záleží na tom, jak se momentálně cítí a která poloha jim více vyhovuje. To své si ale na houpání v kruhu jistě najdou a budou spokojeny.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.