Hortikomplex: Poznejte nové trendy a technologie na jednom místě. Kde se s nimi setkáte a kam byste měli vyrazit?

Úroda

Hortikomplex: Trendy v zahradnictví se neustále vyvíjejí. jak v oblasti toho, co se dá pěstovat, tak i v souvislosti s tím, jak se dá vše pěstovat. Je dobré mít na paměti především to, že vše jde kupředu a co bylo běžné v minulosti, nemusí být aplikovatelné dnes. A kde získat nové pohledy, nové zkušenosti a kde lze doslova nahlédnout do budoucnosti daného oboru? Poradíme vám. Je na to na populární zahradnické výstavě, která má věhlas po celém světě.

Co je Flora Olomouc 2022 – Hortikomplex

Tuto akci asi nemusíte příliš představovat, ale přece jen: Jde o mezinárodní výstavu zahradnictví, krajinářství, květinářství a technologií určenou pro běžné návštěvníky i firmy z těchto odvětví s možností mezinárodní propagace. Letos slaví Flormart 26. narozeniny, což svědčí o její dlouholeté tradici. Za ta léta se z ní stala skutečně velká mezinárodní událost. A to znamená nejenom mnoho návštěvníků, ale hlavně i velké množství různých vystavovatelů.

Zelenina

Foto: Pixabay

Na co se můžete těšit

Jednou z aktivit Flory Olomouc 2022 – Hortikomplex je představení biodiverzity v ČR a endemických druhů co nejširšímu okruhu lidí. Můžete se ovšem těšit i na Mezinárodní včelařskou výstavu Hanácká včela pod patronátem Českého svazu včelařů, expozice Českého zahrádkářského svazu a na hlavní výstavu v pavilonu A, zaměřenou na život  Gregora J. Mendela – objevitele základních principů dědičnosti, od jehož narození letos uplynulo 200 let. Ponese název  Plody otce genetiky.

K mání budou samozřejmě i zahradnické trhy. Na své si přijdou třeba milovníci školkařství, kteří zde najdou obsáhlou nabídku českých i evropských producentů rostlin, či květinářství, protože Flora Olomouc 2022 – Hortikomplex představí samozřejmě i nové trendy, řezané květiny a doplňky pro floristy.

Pokud vás téma zaujalo, najdete více o této významné mezinárodní výstavě zahradnictví, krajinné architektury a zelené infrastruktury na její stránce. Akce se koná ve dnech 29.9. až 2.10.

Zdroj: https://www.olomouc.cz/akce-kalendar/detail/flora-olomouc-2022-hortikomplex-29-9-2022, https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/letni-flora-olomouc-zruseni-2022.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)