Hořčice pomůže v kuchyni mnoha způsoby – kromě dochucování pokrmů si poradí i s čištěním mastného a zašlého nádobí

Hořčice pomůže v kuchyni mnoha způsoby – kromě dochucování pokrmů si poradí i s čištěním mastného a zašlého nádobí. Usazování zbytků na pánvích z častého používání je běžný problém a existuje řada metod, jak se s ním vypořádat. Jedna z těchto účinných a přitom relativně nenáročných metod spočívá v použití hořčice.

Kouzlo hořčičného prášku

Na pánvích se kvůli častému používání často hromadí silná vrstva zbytků. Přestože existují různé způsoby, jak tento problém řešit, jedna metoda vyniká svou účinností a jednoduchostí. Tato metoda využívá sílu hořčičného prášku spolu s několika dalšími šikovnými přísadami. Jak na to?

  • Začněte převařením vody (5 litrů) a postupným rozpouštěním 100 gramů sody a 100 gramů hořčičného prášku (obojí velmi pečlivě rozmíchejte).
  • Po odstranění dřevěných nebo plastových držadel ponořte pánev celou do této horké směsi.
  • Pokud není pánev silně znečištěná, nechte ji vařit 15-20 minut. U pánví se silnou, odolnou vrstvou zbytků by vám měla stačit asi hodina.
  • Po vychladnutí vyjměte pánev z roztoku a seškrábněte zbytky pomocí drátěnky.

Slanina

Foto: Pixabay

Co byste ještě měli vědět

Ideální je čistit pánve po každém použití. I když většina z nás nezapomíná čistit horní povrch, na kterém se připravuje jídlo, spodní strana pánve bývá často zanedbávána – a to je právě špatně.

Domácí prostředky

  • Ocet a jedlá soda: Do pánve nalijte stejný díl vody a octa, přiveďte ji k varu, nechte odstát, poté přidejte jedlou sodu, vydrhněte a opláchněte.
  • Litinovou pánev opláchněte ihned po vaření a občas ji umyjte ručně mýdlovou vodou. Vyvarujte se dlouhodobého kontaktu s vodou a nikdy ji nemyjte v myčce nádobí.

Dodržováním těchto jednoduchých, ale účinných technik můžete udržovat své kuchyňské potřeby v bezvadném stavu a zajistit, aby vám i nadále dobře sloužily pro přípravu mnoha dalších jídel.

 

Zdroj: https://www.decodoma.cz/Stante-se-hvezdou-v-kuchyni/, https://adbz.cz/hobby/cisteni-mastneho-nadobi-diky-trik/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)