Hodí se ubrus na stůl do zahradního posezení? Ano, ale…

Ubrus

Vaše zahradní posezení je už určitě ve vší parádě. Vždyť léto je v plném proudu a užívat si skvělých chvilek s kamarády pod pergolou nebo na terase rozhodně stojí za to. Pro mnohé z nás se jedná o část roku, na kterou se těšíme asi nejvíce. Posezení by mělo být originální a maximálně praktické. Možná jste nejvíce při realizaci mysleli na nábytek a doplňky nechali trochu stranou. Je to škoda, protože i ubrus dokáže v zahradním posezení doslova divy, a to jak z praktického, tak estetického hlediska. Podívejme se tedy na jeho pořízení mnohem podrobněji.

Látka vs. plast

Ano, jak již správně tušíte, nejprve bude řeč o materiálu, z něhož se ubrusy vyrábí. Do interiéru z drtivé většiny volíme klasickou látku typu čisté bavlny, nebo spíše bavlny s polyamidem či polyesterem. V exteriéru může být situace stejná, nicméně poměrně hodně frekventované jsou plastové ubrusy, jež bývají mnohem praktičtější z pohledu údržby. Záleží pouze na vás, jestli vsadíte na onu osobitost klasických látek, nebo naopak jednoduché setření povrchu v případě nehody. Sehnat lze variace, které jsou maximálně odolné vůči skvrnám i mechanickému poškození.

Ubrus

Rozměry? Záleží na vás

Zatímco v interiéru se především při oficiálních příležitostech doporučuje volit ubrusy mající přesah kolem 25 cm, v exteriéru je to čistě na majiteli daného objektu. Hodně oblíbené jsou i malé ubrousky, které pouze doladí určitý styl, v němž máte posezení vybudováno. Venkovní masivní dřevěné stoly často vyžadují jen doplnění hezkými vkusnými ubrousky.

Vyberte si klidně i atypická provedení

Ať už hledáte jakékoli ubrusy, vybrat si je můžete pohodlně online u společnosti Polášek bytový textil. Ta nabízí spousty různých variací ubrusu do interiéru i exteriéru. Především vysoce odolné variace stojí minimálně za pozornost. Venkovní posezení si můžete takto zpestřit za minimum peněz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.