Hnojení vodou z akvária: je to možné!

Rybička

Pokud máte doma akvárium, víte, jak náročné je jeho čištění. Čím je akvárium větší, tím více práce máte. Co děláte s vodou, kterou z akvária odčerpáte? Pokud ji vyhazujete, měli byste vědět, že je to obrovská škoda. Tato voda totiž obsahuje celou spoustu zajímavých látek, které mohou posloužit k obohacení půdy rostlin. Využít je tedy můžete jako hnojivo. Pokud se bojíte nepříjemného zápachu, zkuste je využít pro venkovní rostliny.

Pro jaké rostliny se tato voda hodí?

Vodu z akvária můžete na zálivku svých rostlin používat pravidelně. Odebíráním z akvária nic nepokazíte. Voda v akváriu obsahuje celou spoustu prospěšných živin a bakterií, které kupujete v klasických komerčních hnojivech. V případě, že provádíte velkou očistu svého akvária můžete si vodu přečerpat do jiné zahrady a poté ji postupně spotřebovat na pokojové i venkovní rostliny. můžete ji použít na jakékoli rostliny, včetně orchidejí.

Akvárium

Foto: Pixabay

Kdo šetří…

Díky používání této metody tedy můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Za prvé vodu jen tak nevylijete, ale spotřebujete. To může hřát na duši nejenom šetřílky, ale prostě každého z nás, kdo se rozhodl co nejméně plýtvat. Za druhé ušetříte za nákup hnojiva, protože to už je obsaženo v této vodě. Pokud vodu měníte pravidelně, nemusíte se obávat nepříjemného zápachu, který by se mohl šířit vaší domácností.

Není vhodná pro ryby

Voda v akváriu s rybičkami se i přes nejlepší péči časem zašpiní. Nakonec je třeba ji vyměnit, protože se v ní hromadí látky, které by mohly být pro rybičky nebezpečné. Obsahuje různé chemikálie a jiné materiály. Ty pro ryby nejsou vhodné, mohou je dokonce poškodit. Pro rostliny se ale hodí dokonale, protože obsahuje dusík ve formě dusičnanů. Kromě toho obsahuje ale také fosfor a draslík – což je dokonalá kombinace, kterou můžete najít v různých rostlinných hnojivech.

Zdroj: https://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/38836/Vodou-z-rybiho-akvaria-lze-zalevat-pokojove-rostliny

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!