Hnojení pokojových rostlin mlékem a kvasnicemi – lepší elixír pro zimní výživu nenajdete

Pokojové rostliny

Hnojení pokojových rostlin mlékem a kvasnicemi – lepší elixír pro zimní výživu nenajdete. Kombinace bohatého obsahu živin v mléce a schopnosti kvasinek podporovat mikrobiální procesy v půdě vytváří silný elixír, který může podpořit zdraví a vitalitu vašich pokojovek.

Jak na výrobu

Kvasnice můžete použít jako přírodní hnojivo. Smíchejte rozpuštěné kvasnice s mlékem a vodou v poměru 1:2:10 a použijte tuto směs k zalévání rostlin. Kvasnice obsahují dusík a další živiny, které mohou podpořit růst rostlin.

Ke každé rostlině nalijte 3 až 5 šálků tohoto přírodního hnojiva – víc opravdu není třeba. A pokud vaše rostliny vypadají nezdravě (protože jim ublížily například dlouhodobě vysoké teploty nebo naopak vydatný déšť), můžete jim zkusit dodat jiný osvědčený prostředek, který jim vrátí zdraví a sílu – mléko s kvasnicemi obohacené ještě o jednu lžičku popela. Pomocí konvičky nebo rozprašovače ho poté aplikujte přímo do květináče. Dbejte na to, abyste se vyhnuli přímému kontaktu s listy.

Foto: Pixabay

Jak na mléčné hnojení

Je však důležité pamatovat, že hnojení mlékem a kvasnicemi by nemělo být hlavním způsobem hnojení vašich pokojových rostlin. Rostliny potřebují různé živiny, včetně dusíku, fosforu a draslíku, které by měly být dodávány vhodnými hnojivy. Hnojení mlékem a kvasnicemi by mělo být spíše doplňkové a mělo by být prováděno s mírou, aby nedošlo k přehnojení rostlin.

Dávejte pozor také na příznaky přehnojení (například žloutnutí listů) a reagujte podle potřeby. Rostliny také potřebují dostatek světla, správnou zálivku a vhodné podmínky pro růst, aby se jim dařilo dobře.

 

Zdroj: https://facedobra.com/dobrivo-yakim-potribno-pidzhivlyuvati-kimnatni-roslini-vzimku-shvidko-rostut-ta-garno-kvitnut/, https://www.pokojovky.co/blogs/blog/7-tipu-jak-mit-spokojene-pokojovky-i-v-zime, https://cs.wow-plants.com/6820422-caring-for-indoor-plants-in-winter

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)