Gril na kuřata nabídne skvělou atmosféru

Patříte k milovníkům grilovaných kuřat a v letošní sezóně byste si chtěli pořídit gril, abyste konečně i vy na své zahradě mohli pohostit rodinu či blízké přátele? Nevíte však, jestli si vybrat raději gril na dřevěném uhlí, plynový nebo elektrický gril? Poradíme vám s výběrem toho správného grilu.

Jak vybírat zahradní gril

Při výběru zahradního grilu berte v potaz, jak budete gril využívat. Chcete-li grilovat na zahradě, vybírejte z grilů na dřevěné uhlí, plynových či vodních, pro grilování doma nebo na balkóně si kupte gril elektrický. Důležité je vědět, pro kolik lidí budete grilovat, podle toho zvolte velikost grilovací plochy. Podstatnou roli hraje také cena. Určitě se ale vyplatí investovat do kvalitního grilu. S cenou souvisí samozřejmě i dostupnost a cena náhradních dílů a také možnost příslušenství k danému typu. Vyberte si takový, se kterým se bude dát snadno manipulovat. Myslete také na možnost uskladnění. Na trhu je spousta grilů různých tvarů a barev, vybrat si můžete opravdu z velké nabídky.

Typy zahradních grilů

Grily rozdělujeme do čtyř základních kategorií: grily na dřevěné uhlí, plynové, elektrické a vodní grily. Určitě nejlevnějším řešením je gril na dřevěné uhlí. Nevýhodou je však přepalování tuku, marinád a vysoušení masa. Před a po grilování je nutné celý gril vyčistit. Gril elektrický využijete nejen na zahradě, ale i na terase či balkóně. Nevýhodou je však nutnost elektrické přípojky a roztápění je zdlouhavé. Nezažijete však pravou atmosféru grilování. Dalším typem je plynový gril, který je velmi oblíbený. Nemusíte čekat na jeho rozehřátí, ale je poměrně finančně nákladný. Preferujete-li zdravý životní styl, ideální je pro vás gril vodní, kde nedochází ke kontaktu ohně s pokrmem.

Gril na kuřata

Nejlepší grilování je bezesporu to na zahradě. Ať už grilujete celá kuřata nebo jen jeho čtvrtky, vybrat si můžete ze širokého sortimentu plynových grilů či grilů na dřevěné uhlí například od firmy Weber. Ke grilům na dřevěné uhlí si můžete dokoupit stojan na drůbež pro grilování celých kuřat. Preferujete-li gril plynový, pro grilování kuřat se používá otočný rožeň, což je přídavné zařízení ke grilům. Špíz má výkonný motor, který zabezpečí rovnoměrné ugrilování kuřete.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.