Fotopasti jsou pro chaty skvělým řešením v poměru ceny a výkonu

Fotopasti

Trávíme tam víkendy, volné dny, ale celoročně se samozřejmě na chalupě bydlet nedá, i kdybychom si to možná někdy přáli. To s sebou přináší otázku zabezpečení, protože pokud někde nebudete třeba i celou zimu, naskýtá se příležitost pro rafinované zloděje, kterým není vůbec nic svaté. Jak na ně tedy vyzrát? Nemusíte investovat velké peníze, protože efektivním zabezpečením každého rekreačního objektu může být třeba i vhodně umístěná fotopast. Zcela nenápadný strážce, který zachytí všechno, co se kolem vaší chaty děje – co víc si přát?

Na první pohled není vidět, ale pracuje spolehlivě

Dnešní fotopasti mají jedno společné, co nejmenší rozměry při současném zachování kvality snímků nebo nahraného videa. Stačí už jen vložit baterie a paměťovou kartu, na kterou se následně bude ukládat záznam. Může to být toulavá srna, ale třeba také nezvaný host, jenž se pomalu chystá na nějaký další lup. Blesková odezva spouště, která přijde ke slovu za méně než jednu vteřinu. A výdrž baterie? U vybraných modelů až jeden rok, takže se rozhodně nemusíte bát, že fotopast přestane být ve střehu! Na přehledném českém menu lze nastavit vše od A do Z, a to už za několik málo okamžiků.

Cenová hladina jistě potěší, existují i levné modely

Za propracovanou ochranu chaty před zloději nemusíte platit velkou sumu, ba naopak, jsou tu totiž levné fotopasti, které odvedou velmi dobrou práci v každém ročním období, nezávisle na aktuálních teplotních podmínkách. PIR čidlu neunikne doslova ani myš, cíl fotografie přitom nemusí být v dosahu několika metrů, protože řada modelů umožní ostrý snímek až do sedmnáctimetrové vzdálenosti. Neviditelný přísvit se postará o noční stráž, jde o důmyslnou elektroniku, na kterou si nepřijde žádný zloděj! Řádově zaplatíte za pořízení jen tisícikoruny, takže proč potom váhat?

Vybrat si vhodný typ můžete na eshopu cel-tec.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.