věnec1

Krásné dušičkové věnce a jiné dekorace zvládnete i vy

Na Dušičky se vypravujeme na hřbitovy, kde obdivujeme nádherné věnce i jiné dekorace, kterými se lidé rozhodli vyzdobit hroby svých blízkých. Dušičky už dávno nejsou jen o zapálení svíček na hrobech, ale také o nádherných dekoracích. Určitě vás napadne, že nejste natolik zruční, abyste si takovou dekoraci vytvořili sami. Vždyť nepatříte mezi nejzručnější. Ale v tom se právě pletete!

Několik tipů na začátek

Aby vaše věnce (či jiný tvar dušičkových dekorací) vypadaly vkusně, zkuste se držet těchto jednoduchých tipů:

  • Pořiďte si základní tvar, podle svého vkusu. Může jí o věnec, kříž nebo třeba i srdce. Tento základní tvar už může být pokryt mechem, nebo si jej můžete pokrýt sami.
  • Používejte přírodní materiály. Když se vyhnete umělým květinám, docílíte tak velice přirozeného vzhledu.
  • Inspirujte se podzimními barvami.
  • Zvolte jen několik málo barev.

Vybírejte trvanlivé materiály

Aby vaše dekorace co nejdéle vydržela, zvolte co nejtrvanlivější materiály. Zvolte například kaštany, kůru stromů, šišky, větve jehličnanů, barevné listy, šlahouny břečťanu a další. Pro doplnění barev sáhněte po bobulích jeřabin, šípky nebo jiné plody (dostupné jsou ve velice podařených variantách umělé, ale připravte se, že si za ně připlatíte), barevné listy a případně i zahradní trávy a skořice.

Najděte si inspiraci

Zdobit můžete nejen věnce, ale také hrnkové květiny nebo třeba proutěné koše. K upevnění materiálů je nejlepší tavná pistole, protože po přilepení materiálů se ani nepohnou, nicméně využít můžete také vázací drát. Inspiraci na věnce můžete čerpat z internetu, nebo si vyfoťte povedené dušičkové dekorace a použít je můžete příští rok. Na internetu je také spousta video návodů, díky kterým můžete okoukat určité praktiky, které pak s úspěchem aplikujete na své vlastní dekorace.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *