Důvody, proč je teakové dřevo skvělé jako zahradní nábytek

Teak

Teakové dřevo je považováno za jeden z nejlepších materiálů, které můžete použít pro venkovní nábytek. Bohužel, s vysokou kvalitou přichází také vysoká pořizovací cena. Vyplatí se do teakového nábytku investovat? V případě, že chcete to nejlepší, zvolte teak označený třídou A. Takový strom obsahuje nejvyšší koncentraci olejů a je proto nejlepší. Narazit ale můžete také na třídu C. Jaké jsou hlavní výhody teakového dřeva?

Teakové dřevo je trvanlivé

Pokud si koupíte nábytek z teakového dřeva, můžete se spolehnout na to, že jej budete vlastnit klidně i několik desetiletí, a to i bez jakékoli údržby. Za tyto úžasné vlastnosti vděčí teakové dřevo vysokému obsahu olejů a kaučuku. Díky tomu je dřevo odolné vůči dešti, slunci, sněhu a dalším náročným povětrnostním podmínkám. Stejně tak odolné je proti škůdcům, deformacím, kroucení nebo štěpení.

Teak

Foto: Pixabay

Teakový nábytek vyžaduje minimální údržbu

Na začátku má teak zlatavou barvu, která se při pobytu venku časem zabarvuje došeda. Dosáhnout původní zlatavé barvy přitom můžete velice snadno – čištěním. I když existuje celá škála prostředků k údržbě teakového nábytku, obvykle si vystačíte s klasickou mýdlovou vodou. Stačí nábytek omýt a zbavit jej tak povrchových nečistot.

Teakové dřevo hřeje i chladí

Velkou výhodou teakového dřeva je to, že v zimě hřeje a v létě chladí. Svůj nábytek tedy můžete využívat celoročně. Takové vlastnosti se od kovového nábytku čekat nedají.

Splňuje trend udržitelnosti

Ekologičtí nadšenci jistě ocení také to, že teak se řadí mezi obnovitelné zdroje. A co víc: můžete jej sehnat ze speciálních plantáží, které se označují jako udržitelné. Tyto můžete najít v Indonésii nebo v Belize. V rámci udržitelných plantáží je třeba za jeden pokácený strom vysadit minimálně dva stromy. Díky tomu je zajištěna udržitelnost a dostupnost teaku pro příští generace.

Zdroje info:

https://teakwarehouse.com/five-reasons-teak-best-wood-for-outdoor-furniture/

https://www.countrycasualteak.com/benefits-of-teak-wood

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!