Cibulové slupky

Důvodů k nevyhazování slupek z cibule je více

Víte, že úplně skvěle vám poslouží jak plod cibule, tak i její slupka? Obsahuje totiž něco jako speciální látky, které jsou opravdu prospěšné pro naše tělo. Dále také působí jako antihistaminikum či má velmi silné antialergické vlastnosti. Tohle však není vše, co cibulová slupka dokáže. Zvládne totiž mnohem více, než si myslíte.

Jedna z látek, která se nachází přímo ve slupce, se jmenuje quercetin. Pravidelné přijímání této látky vám pomůže posilovat kardiovaskulární systém a také dokáže snížit riziko infarktu nebo mrtvice.

Jak ji využít v domácnosti především pro zdraví?

Pokud cibuli v polévce budete vařit celou dokonce i se slupkou, bude mít hezčí barvu či bude mít lepší chuť. Dále polévka bude i o něco zdravější, především díky látkám, které se ze slupky postupně uvolňují a nezničí ji ani vaření.

Cibule

Cibule: Foto Pixabay

Jsou cibulové slupky užitečné i při pěstování rostlin?

Jestli vidíte, že vaše pokojovky neboli pokojové rostliny nejsou v úplně nejlepším stavu či kondici, mohou být slupky užitečné i v tomto případě. Stačí je přidat do půdy a tam budou působit taková výživa pro rostlinu. Doporučujeme slupky nejdříve rozdrobit nadrobno a následně přidat do půdy. Nakonec už jen stačí ji pravidelně zalévat a za chvíli uvidíte výsledek.

Co vám pomůže na křeče?

Skvělým přírodním lékem na křeče je domácí vývar z cibulových slupek. Potřebovat budete jen 1 lžičku cibulových slupek, které si nadrtíte a dále je zalijete 1 šálkem vroucím vody. Tuto směs dále nechte sedět 10 minut. Doporučujeme každý večer vypít něco kolem 200 mililitrů tohoto vývaru. Použít můžete i pokud zrovna máte chřipku nebo nachlazení.

Cibulové slupky

Cibulové slupky: Foto Radek Štěpán

Tohle využijete, pokud pečete domácí chléb

Máme pro vás super tip, jak dodat domácímu pečenému chlebu nádhernou vůni a barvu. Stačí do těsta přidat 1 lžičku drcených cibulových slupek.

Cibulové slupky: Náhledové foto Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *