Dračinec pruhovaný a jeho pěstování

Dracaena

Dračinec pruhovaný je někdy také znám jak Lucky Bamboo. Je výrazný pro svůj dekorativní vzhled a bývá velmi často používán k dekoraci interiérů. Pokud chcete také využit některou z jeho předností, určitě přečtěte tento článek. Jde o návod na jeho pěstování a doufáme, že vám s otázkami nebo problémy ohledně pěstování dračince pruhovaného, pomůžeme.

Dva způsoby, jak pěstovat

Můžete si vybrat ze dvou způsobů, jak na péči o dračince půjdete. Používají se takzvané hydroponické postupy a postup pěstování v květináči. Hydroponický způsob spočívá v pěstování ve váze nebo misce s vodou. V takovém případě je životnost rostliny asi půl roku. Pokud budete pěstovat rostlinu v květináči, musíte mít stále vlhký substrát a jeho životnost bude tedy mnohem vyšší, jako u jakékoli jiné pokojovém rostliny.

Listy žloutnou

Můžete se při pěstování dračince setkat s problémem, který bude spočívat ve žloutnutí jeho listů. Nejvíce se to objevuje u pěstování ve váze nebo misce. Dochází k nedostatku živin a hlavním ukazatelem tohoto neduhu se poté stává právě žloutnutí listů. Problémem totiž je to, že pokud chceme vytvářet z dračince okrasné pyramidy a jiné konstrukce pro zkrášlení interiéru, nesmíme zapomínat na výživové hodnoty ve vodě. Po několika měsících se může voda vyčerpávat kvůli zvýšené spotřebě. V takovém případě je nutné přerušit vazbu jednotlivých jednotek a přesadit je zvlášť do květináčů. Poté je velmi časté, že rostlina se restartuje a začne novou etapu. Někdy dokonce vzniknou nové zdravé výhonky.

Za kolik lze dračince pořídit?

Určitě vás také zajímá cena, za kterou můžete koupit neřízkované rostlinky. Cena se pohybuje okolo 40 do 60 korun za jeden kus. Můžete však koupit již vytvořené okrasné pyramidky. Takové pyramidy tvořené několika rostlinami koupíte od dvou stovek. Pokud vás tedy láká tato rostlina, neváhejte a kupte si ji. Pořizovací cena není nikterak závratná a péče také ne. Navíc vám pomůže při dekoraci vašeho obydlí a dodá mu nový moderní nádech.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.