Domácí zmrzlina za třech ingrediencí jako skvělé letní osvěžení

Jahodová zmrzlina

Léto je už pomalu tady a teploty se přehouply v podstatě každý den přes dvacet stupňů Celsia. I proto mnohé domácnosti napouštěly bazény a snaží se vytvořit to nejlepší prostředí pro pohodový a ničím nerušený odpočinek. K tomu pochopitelně patří také mnohé dobroty. S létem je spojená hlavně zmrzlina. Tu si lze dnes dopřát v mnohých cukrárnách a stáncích, nicméně domácí je domácí. Pojďme se tedy podívat, jak výroba domácí zmrzliny probíhá. Máme pro vás velmi jednoduchý způsob.

Krémová jahodová zmrzlina stojí za to

Potřebovat pro její výrobu budete skutečně pouze 3 ingredience. Konkrétně se bude jednat o:

  • 100 gramů jahod,
  • 400 gramů smetany ke šlehání,
  • slazené kondenzované mléko.

Jinak je dobré využít ještě 4 sušenky. Zmrzlina bude vypadat naservírovaná poněkud exkluzivněji.

Jahodová zmrzlina

Foto: Pixabay

Jednoduchá výroba domácí jahodové zmrzliny

Na výrobě domácí krémové jahodové zmrzliny není nic složitého. V první řadě je třeba jahody zbavit veškerých zelených částí, tedy lístků a stopek. Jahody se následně nakrájí na plátky. Připravíme si nádobu na zmrzlinu. Po bocích nádoby vyskládáme jahody a stejně tak i na dno. Zbytek rozmixujeme na pyré. Poté už vezmeme pořádně vychlazenou smetanu a dokonale ji vyšleháme do tuhé a husté pěny. Do misky přidáme kondenzované mléko a vyšleháme do stavu, kdy bude směs dokonale homogenní. Část jí odlijeme a smícháme s jahodovým pyré. Poté už můžeme vrstvit jahodovou hmotu, plátky jahod a bílou směs. Vše můžete zakrýt sušenkami.

Počkejte si zhruba 6 hodin

Nádobu přikrytou fólií je třeba nechat v mrazáku zhruba nějakých 4 až 6 hodin. Poté už můžete formu z ledničky vyndat a nakrájet. Skvělý dezert bude stát bezesporu za to. Jinak tuto zmrzlinu můžete vyrábět v různých variacích, a to třeba z borůvek nebo ananasu či broskví.  

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.