Domácí vodárna šetří peníze: Jak vybrat tu správnou?

Domácí vodárna

Letošní sucha příliš zahrádkářům nepřejí. S největší pravděpodobností jste je pocítili také, když vám v barelech na jímání dešťové vody nezbylo po krátké době skoro nic. Alternativou je pochopitelně zalévání z řádu. Voda je ovšem upravená chemicky, což není zrovna optimální. To by ale ještě až tolik nevadilo. Mnohem horší je fakt, že čerpání pitné vody vás bude stát nemalé finanční prostředky. Máte-li doma studnu, není nejmenší problém vodu rozvést tam, kam potřebujete a ušetříte. Potřebujete k tomu ovšem domácí vodárnu. Z jakých komponentů se skládá, podle kterých aspektů ji nakupovat a kde tak učinit? Čtěte dál, dáme vám odpovědi na všechny tři otázky.

Z čeho je složena domácí vodárna?

Hlavní součásti domácí vodárny jsou prakticky dvě. Jedná se o čerpadlo a tlakovou nádobu. Ta slouží jako zásobárna čerpané vody. Jinak samozřejmě vodárna pojímá ještě čidla, jističe a tlakoměry.

Správná volba čerpadla

Jestliže budete čerpat vodu ze studny, mělo by vám stačit slabší čerpadlo klidně i s výkonem kolem 650 W. Jinak se ale pro chaty a rekreační objekty doporučují čerpadla o výkonu přes 1000 W. Pro automatické zavlažování zahrady je ideální minimum 1 400 W.

Celkový objem tlakové nádoby

Tlaková nádoba je schopna efektivně vyrovnat tlaky vody v řádu. Vybírat si v podstatě lze modely o objemu od 2,5 až do nějakých 150 litrů. Čím menší je objem, tím častěji se zapíná čerpadlo. Pro rodinný domek se obecně doporučuje velikost od cca 25 do 35 litrů. U více odběrných míst již stojí za to koupit větší.

Domácí vodárna

Moderní funkce domácích vodáren

Jestliže budete chtít mít u domácí vodárny vše v jednom, není to problém. Mnozí výrobci nabízí tento produkt v jedné kompaktní skříňce. Systém je maximálně vyladěný a velmi tichý. Jinak lze dnes sehnat takzvané vodní automaty, jež jsou přenosné a bez problémů zásobují vodou i větší objekt.

Nakupte si vodárnu jednoduše online

Vybrat si domácí vodárnu anebo topenářská čerpadla a další sortiment pohodlně online. Učinit tak můžete v eshopu akoupelnyatopeni.cz. Společnost působí úspěšně na trhu již od roku 2001, disponuje velkými skladovými prostory o rozloze až 14 000 m². Věnovat se vám budou online či fyzicky odborníci v oblasti vodo-topo. Samozřejmostí je u tohoto eshopu také výborné hodnocení v rámci nákupního rádce Heureka.cz. O pestrosti nabídky se můžete přesvědčit sami na https://www.akoupelnyatopeni.cz.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.