Domácí postřik na mšice je levný a účinný

Postřik na mšice

Už jste se dívali na listy stromů nebo různých rostlin? Pokud už u vás tato kontrola proběhla, nejspíše jste se setkali s mšicemi. Tyto všudypřítomné potvůrky dokážou potrápit nejednoho zahradníka. A není se čemu divit, velké kolonie, jejichž součást jsou samozřejmě i mravenci, mohou likvidovat rostliny doslova úchvatným tempem. Bránit se je přitom často poměrně složité. Ne všichni si chceme stříkat rostliny různými chemickými koktejly. Ideální je proto použít velmi jednoduchý domácí postřik, který si vyrobíte sami.  

Domácí bič na mšice

Stačit vám k tomu, světě div se, budou pouhé dvě ingredience. Jednat se bude o jar a vodu. Jak prosté a jednoduché. Jar doma určitě najdete a přípravek můžete klidně smíchat přímo v rozprašovači. Nic složitého.

Postřik na mšice

Postřik na mšice: Foto Radek Štěpán

Na množství moc nehleďte

Přesně tak. Je fakticky jedno, kolik čisticího prostředku do samotného postřiku přijde. Ideálně ale pouze několik kapek. Jar sám o sobě poměrně solidně pění, takže si můžete být jistí, že jeho účinnost bude v postřiku solidní.  

Hurá na postřikování

Optimální je zvolit tlakový rozprašovač, jako tomu bylo v našem případě. Postříkání stromu bylo rychlejší. Jinak je zapotřebí postřik opakovat s tím, že při dešti se pochopitelně vše omyje. Pozor také na častější stříkání v době plození.

https://youtu.be/7ET_TpjcULI

Aplikace postřiku na mšice: YouTube kanál Radka Štěpána

Aplikace postřiku na mšice: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.