Do boje proti mšicím! Začněte už teď, ať jste připraveni

Mšice

Mšice jsou velmi nepříjemnými škůdci, protože se rychle množí. Zbavit se jich nemusí být takový problém, jak si myslíte. Existuje celá spousta domácích prostředků proti mšicím. Nemusíte tedy utrácet peníze za speciální postřik na mšice. Stačí, když si jej vyrobíte ze surovin, které už máte. Domácí postřik na mšice může být stejně účinný jako ten komerční. Jeho výhodou je ale to, že je mnohem levnější! Co na mšice?

Mýdlová voda platí na mšice

Na výrobu postřiku můžete použít obyčejné mýdlo nebo investovat do speciálního insekticidního mýdla. Do půllitru vody vmíchejte několik lžic mýdla tak, aby se dobře rozpustilo. Pro snadnější přípravu je dobré, když je voda teplá. Po vychladnutí naplňte stříkačku, vezměte houbičku na nádobí a vydejte se směrem k postiženým rostlinám. Abyste zabili pouze mšice a zachovali užitečný hmyz, stříkejte mýdlovou vodu na houbičku a teprve jí potírejte postižená místa. Nezapomeňte zkontrolovat spodní strany listů!

Jedlá soda proti mšicím!

Jedlá soda je levná surovina, v domácnosti ji ale můžete využít spoustou různých způsobů. Jedním z nich je výroba přípravu na mšice nebo vlnatky. Postřik na mšice z jedlé sody je jednoduchý na přípravu. Jeden litr vody převařte. Poté do vody vmíchejte půl lžičky sody. Po vychladnutí nalijte do láhve s rozprašovačem a použijte přímo na škůdce. Nebojte se, tato směs rostlinám neublíží! Kdo chce, může přidat trochu mýdla.

Tabák

Foto: Pixabay

Postřik na mšice z octa

Také ocet je všestranným pomocníkem v domácnosti. Smíchejte si jednu lžíci tekutého mýdla, jednu lžíci octa a čtyři litry vody. Pořádně promíchejte, aby se vše promíchalo. Poté směsí naplňte láhev s rozprašovačem a aplikujte na postižená místa rostliny.

Postřik na mšice z tabáku

Dalším skvělým způsobem, jak na mšice, je využít tabák z asi jednoho balíčku cigaret. Tabák smíchejte s jedním litrem vody a nechte odstát asi týden. Poté směs sceďte a můžete ji použít. Tento postřik proti mšicím používáme pouze na rostliny, které nejsou určeny ke konzumaci (například okrasné rostliny, nikoli však rajčata).

Zdroje info:

https://www.dumazahrada.cz/clanek/zbavte-se-msic-s-tim-co-mate-bezne-doma-20220111.html

https://www.australseedlings.com.au/aphid-spray-recipes/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!