Díky geniálnímu triku budou i ty nejzašlejší plynové hořáky vypadat jako nové – a vystačíte si zcela bez chemie

Pokud máte doma plynový sporák, pak určitě víte, jak obtížně je jeho údržba. Máme pro vás skvělou metodu čištění, která vám pomůže udržet vaše plynové hořáky po všech stránkách čisté a krásné i po mnoha letech používání. Stačí je pravidelně čistit roztokem jedlé sody a zubní pasty.

Jak na čištění plynových hořáků

Ze všeho nejprve sejměte hořáky ze sporáku a vložte je do hrnce. Poté je zalijte horkou vodou tak, aby byly zcela ponořeny. Poté přidejte lžíci jedlé sody. Pozor, reakce bude bouřlivá. Jakmile skončí, vyjměte a vezměte si zubní pastu. Naneste ji na kuchyňskou houbičku a s její pomocí otřete každý hořák dočista. Špína půjde dolů úplně sama.

Pastu můžete použít i na čištění dalších částí sporáků. Jen pozor na tu abrazivní – mohla by setřít značky například na knoflících.

Foto: Pixabay

Pomůže i prací gel

Pokud máte opravdu znečištěný sporák, vyzkoušejte těžší kalibr – gel na praní. S jeho pomocí můžete vsadit na opravdu rychlé a snadné čištění hořáků plynového sporáku Nejlepší vlastností této metody čištění však je zcela jistě to, že je velmi šetrná a pomůže předejít poškrábání a skvrnám.

Budete potřebovat: 1/4 litru pracího gelu, 1/4 litru horké vody a 1 sklenici. Vodu přiveďte k varu a přidejte prací gel. Do směsi přidejte sklenici octa, vše společně nechte na sporáku povařit 20 minut.

Vzniklou směs stačí nanést hořáky houbičkou a nechat 3 minuty působit. Nakonec omyjte hořáky běžným způsobem a máte hotovo. Pro dosažení nejlepších výsledků však budete muset tento postup zopakovat ještě alespoň jednou. Ale stojí to za to – i často používané hořáky totiž získají svou původní barvu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.chytre-bydleni.cz/dum/5-tipu-jak-vycistit-plynovy-sporak

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)