Dětské pleny jako zázrak pro výsadbu rostlin

Plena

Dětské plenky jsou v současné době naprosto vychytané a dokážou si poradit s jakoukoli kalamitou. Doby, kdy se musely plenky prát a byly vyrobené z látky, jsou již dávno pryč. Dětské plenky lze využít i mnoha jinými způsoby. Výborné jsou při pěstování různých rostlin. Že netušíte, jak by se kus umělého materiálu mohlo rostlinkám hodit? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích vám ukážeme, že náramně.

Skvělý hydrogel, který rostliny ocení

Ano, dětské pleny obsahují dostatek hydrogelu, který bezesporu ve spojení se zeminou vašim rostlinám prospěje. Gel pocházející z plínek je navíc zdravotně absolutně nezávadný a nejde o nic umělého. K rostlinám na maximálně šetrný a dokáže velmi efektivně zadržovat vodu. Tím pádem ji pochopitelně šetří. Po jednom zalití vydrží rostlina minimálně dvojnásobnou dobu.  

Klíčení rostlinFoto: Pixabay

Jak na vytvoření hydrogelu?

Velmi jednoduše. Potřebovat budete pouze jednorázovou plenku a vodu, a to zhruba 4 šálky. V první řadě je třeba nechat plenu nasáknout. Poté se roztrhne, vybere vnitřek a smíchá s další trochou vody.Následně se tato hmota smíchá se zeminou v poměru 1:1. Jestliže budete chtít dát gel přímo do půdy, v níž pěstujete rostliny, stačí ho trochu přidat přímo do truhlíku.

Hydrogel

Foto: Pixabay

Hodí se i pro klíčení semínek nebo do vázy

Když semínka necháte klíčit právě v hydrogelu s půdou, určitě se jim bude dokonale dařit. Stejně tak pomůže i řezaným květinám. Do těch si můžete připravit také zajímavý elixír. Stačit vám budou 2 lžíce octa, 2 lžíce bělidla s chlorem a sypká hmota z plenek. Ve váze s vodou necháte působit a uvidíte, že květiny budou vypadat skvěle a velmi dlouho vydrží krásné.  

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk

Náhledové foto: Pixabay 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.