Co nepomrzlo, to ubijí bouřky. Do ČR se žene další extrémní výkyv počasí, dorazí už brzy

Počasí, květen, jaro, extrémní počasí, bouřky

Co nepomrzlo, to ubijí bouřky. Do ČR se žene další extrémní výkyv počasí, dorazí už brzy. Českou republiku čeká další extrémní výkyv počasí, který by měl přijít již brzy. Tyto jevy, které se vyznačují rychlými změnami teplot, srážek a větrných podmínek.

Přehled očekávaných změn počasí

Změna počasí nastane uprostřed týdne. Zpočátku bude ve středu zpočátku jasné nebo polojasné počasí, ale postupně se bude zatahovat. Meteorologové předpovídají ojedinělé přeháňky a bouřky. Noční teploty by měly klesnout na 12 až 8 °C, na severovýchodě se budou pohybovat kolem 6 °C. Denní teploty se budou pravděpodobně pohybovat mezi 20 až 24 °C, doprovázet je bude mírný až čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s, ojediněle s nárazy kolem 15 m/s.

Zhoršení podmínek do čtvrtka

Ve čtvrtek bude podle předpovědi oblačno až zataženo, od severu a severovýchodu se bude na celém území kraje částečně vyjasňovat. Od jihozápadu budou postupovat občasné přeháňky a ojedinělé bouřky. Noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, přes den se oteplí na 18 až 22 °C. Vítr zesílí a může dosáhnout rychlosti 15 až 20 m/s (70 km/h).

Bouřka

Foto: Pixabay

Páteční výhled

V pátek ráno může být zpočátku polojasno, ale v průběhu dne se bude zatahovat. Odpoledne se očekává rozsáhlý déšť, přeháňky a bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, přes den vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr o rychlosti 5 až 10 m/s, v nárazech kolem 15 m/s.

Předpověď na víkend

O víkendu bude pokračovat trend oblačné až zatažené oblohy a na většině území budou pravděpodobně přeháňky, déšť a bouřky. Noční teploty se budou pohybovat od 14 do 9 °C, denní maxima budou mezi 16 a 21 °C.

Na zahradě proto přikryjte citlivé rostliny, abyste je ochránili před nárazy chladu, nebo odstraňte přebytečnou vodu z půdy, abyste zabránili hnilobě kořenů při silných deštích.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/555173-na-cesko-se-zene-prudka-zmena-pocasi-uderi-silny-vitr-dest-a-bourky?, https://zivotvcesku.cz/vyhled-pocasi-den-po-dni-v-druhe-polovine-tydne-mirne-klesnou-teploty-o-slovo-se-prihlasi-bourky/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)