Co dělat v srpnu: Vysévejte zeleninu a získejte nové rostlinky jahod. Nezapomínejte ani na pravidelnou údržbu

Mrkev a brambory

Co dělat v srpnu: Letní měsíce, konkrétně zhruba polovina srpna jsou termíny, kdy jste na zahradě doslova každý den. A také se zde doslova nezastavíte. Pokud o ni chcete pečovat a zároveň si nejste přesně jisti, co byste na ní měli dělat a co nikoliv, poradíme vám. Tedy nikoliv přímo my, ale poradí vám lunární kalendář. Je mnoho zahrádkářů, kteří se jím přímo řídí. A právě díky tomu přesně vědí, co v jaký den dělat.

10. srpen a co dělat

Měsíc je ve znamení Raka. Okopávejte listovou zeleninu a pravidelně sekejte trávník. To jsou práce, které je ideální si naplánovat na tento den. Listová zelenina vyžaduje péči a tak je třeba ji okopat. Jak proto, abyste kolem ní prokypřili půdu, tak samozřejmě proto, že docílíte i eliminace plevele. Dále se určitě věnujte i svému trávníku. Ten je třeba primárně posekat. Ideální je sekat na malou výšku, abyste ho delší dobu udrželi dokonalý.

Foto: Pixabay

11. srpen – 13. srpen a jak si počínat

Je vhodný den na okopávání a kypření půdy. Sbírejte popadané ovoce. K pórku je vhodné přihrnout půdu a záhon je také vhodné přikrýt netkanou textilií, která ho ochrání před náletem hmyzu. Měsíc je ve znamení Lva. Zkrátka a jednoduše se jedná o takové práce, kterým svým rostlinám, tedy konkrétně zelenině spíše pomáháte. A to hlavně v tom směru, aby se jim dobře dařilo.

14. srpen – 16. srpen a co dělat

Měsíc je ve znamení Panny. Sázejte dvouleté květiny. Můžete také vysévat čínské zelí, černý kořen, ředkvičku či ozimou cibuli. Také můžete oddělit hřížence od mateřské rostlinky. Nové rostlinky vysaďte do kelímku nebo na trvalé místo, aby si vytvořili kořenový bal. Jde tedy o období, kdy je třeba začít s další fází růstu u vás na zahradě. Doporučené rostliny zasejte a samozřejmě se jim následující dny snažte věnovat, aby se bez problémů ujaly.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/co-delat-v-srpnu-na-zahrade-30000803.html, https://www.woodblocx.cz/blog/co-delat-v-srpnu/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)