Co dělat, aby vánoční stromeček vydržel co nejdéle

Vánoční stromek

Výběr vánočního stromečku a jeho zdobení je skvělou předvánoční aktivitou pro celou rodinu. Kolik úsilí vložíte do toho, aby právě váš stromeček byl ten nejkrásnější! To vše kvůli jednomu jedinému dni, kdy má stromeček hlavní roli. Většina z nás se pak stromečku zbavuje nevybíravým způsobem – končí u popelnic. Jak to udělat, aby váš vánoční stromeček byl co nejkrásnější? Přečtěte si několik našich tipů.

Umístění vánočního stromku

Nenechávejte svůj stromek v blízkosti zdroje tepla (slunná okna, radiátory, topné otvory a krby). Pokuste se udržet strom mimo oblasti s vysokým provozem, kde by mohlo dojít k nárazu nebo převrácení nebo kde by někdo mohl zakopnout o šňůry. Jakmile si stromek přinesete domů, umístěte jej na balkon do kbelíku  s vodou a dovnitř jej dejte až 24. prosince.

Foto: Pixabay

Ochranné pomůcky

Při manipulaci se stromkem používejte rukavice, které se nebudou zachytávat o stromeček a nechte si jej od obchodníka zabalit, aby nedošlo k polámání větví. Když ho navíc při převozu zabalíte do staré deky, uchráníte své auto před jehličím a smůlou. Před umístěním stromu do vody jej čerstvě seřízněte. Naplňte kbelík vlažnou vodou. Předem si zjistěte, zda se strom vleze do vašeho stojanu.

Výběr stromu

Stromy s kratšími jehlicemi se zdobí snadněji, než například borovice, protože poskytují prostor mezi větvemi pro dekorace. Také mají silnější větve, které unesou i těžší ozdoby. Stromeček vypadá lépe, když ozdoby visí rovně. Mnoho stromů je dnes upraveno tak, aby byly svěží a plné, takže si uvědomte, že ozdoby na nich mohou viset šikmo. Aby ozdoby visely rovně, vybírejte takový, který má mezeru mezi větvemi.

Vyberte čerstvý stromek

Jak zjistíte, zda je strom čerstvý? Jehličí by mělo být na pohled lesklé, zelené a svěží – ne suché nebo hnědé. Když zatáhnete za větev, jehličí by nemělo nadměrně opadávat.

Mnozí lidé si také kladou otázku, jestli pořídit klasický živý nebo umělý vánoční stromekklasický živý nebo umělý vánoční stromek . U mladých lidí převládá názor, že se vyplatí živý stromek. Starši lidé už spíše sáhnou po umělém, jelikož je s ním méně práce.

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!