Čištění grilu obyčejnou cibulí: Trik, který opravdu pomůže

Cibule a gril

Připálená plocha grilu je velmi nepříjemná záležitost. Počítat je třeba s tím, že fakticky každé grilování vede k tomu, že se na roštech připálí nějaké ty zbytky jídla. Bohužel. Vyčistit takový gril nemusí být zrovna dvakrát jednoduché. My se na jeden trik podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Jedná se o čištění grilu s pomocí obyčejné cibule. Opravdu vůbec nic složitého.

Gril musí být horký

V každém případě. Vždy, když se do čištění grilu pustíte, ujistěte se, že je skutečně horký. Studený gril se čistí velmi složitě. Nejprve je třeba přejet grilovací plochu škrabkou a následně kartáček s ocelovými štětinami. Většina nečistot půjde z grilovací plochy bez větších problémů pryč. Na ty přischlé si prostě a jednoduše počíháte s cibulí.

Cibule a grilFoto: Radek Štěpán 

Nachystejte si cibuli a jde se na věc

Vyberte nějakou cibuli a rozkrojte ji podélně na poloviny i se slupkou. Poté už můžete jednu z polovin vzít a začít s ní potírat samotnou grilovací plochu. Opravdu nic složitého. Činit tak budete několik vteřin či minut, až cibule pustí šťávu a na samotné grilovací ploše se vytvoří jakási mazlavá tekutina. Ta vzniká smísením cibulové šťávy a přischlých nečistot, jež na grilovací ploše ulpí během grilování. Tato tekutina se pak jednoduše z grilu odstraní a je hotovo.

Cibule a grilFoto: Radek Štěpán 

Odstranění tekutiny řešte papírovou rolí

Velmi jednoduchá záležitost. Stačí si jenom utrhnout kus papírové role a následně s papírem přejíždět po grilovacích roštech. Za chvíli tekutina zmizí a rošty budou dokonale čisté se vším všudy. Cibuli pak pochopitelně vyhodíte. Její opětovné využití ani ve zkrácené podobě už možné bohužel nebude.

Zdroje info: tojenapad.sk, bydlimeutulne.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán  

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.