Čím vyčistit špinavý dřez, aby vypadal jako právě zakoupený – pomocníka najdete doma

Jedlá soda

Čím vyčistit špinavý dřez v kuchyni? Existuje několik zajímavých tipů, které lze použít místo chemických prostředků. Jedním z nich je olejování dřezu. I starý dřez získá svůj dřívější lesk a bude odolnější vůči nečistotám.

Při vaření se nejčastěji používají rostlinné oleje a právě ty lze díky obsahu omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které za běžných okolností pomáhají rozpouštět vitamíny (zejména A, D, E, K), použít i na čištění dřezu.

Jak vyčistit dřez olejem

Na čištění dřezu se hodí jakýkoli kuchyňský olej: řepkový, slunečnicový nebo kokosový. Na dřez vám bude stačit jen jedna čajová lžička vybraného oleje. Celý postup začněte důkladným opláchnutím dřezu, abyste se zbavili případných zbytků jídla a usazenin. Poté jednoduše naneste lžičku oleje na houbu či hadřík a poté ho důkladně vetřete do povrchu dřezu. Postupujte opatrně, abyste nevynechali žádné místo.

Foto: Pixabay

Tímto způsobem nejen vyčistíte odolnou špínu, ale také dřez velmi dobře a levně impregnujete a zvýšíte jeho odolnost vůči novým skvrnám. Myslete také na to, abyste olej nelili nikdy přímo do dřezu . Hrozí totiž nebezpečí, že se výrobek dostane do odpadu, který ucpe a tím znemožní správný odtok vody. A to byste určitě nechtěli.

Na nečistoty pomůže soda

Jedlá soda a voda se smíchají v poměru 3 : 1 do konzistence husté pasty. Jakmile máte hotovo, naneste připravenou směs na houbičku a vyčistěte vnitřek dřezu. Poté vše opláchněte vodou. V případě odolných skvrn nechte pastu několik minut působit.

Zdroj: https://decoracion.trendencias.com/dormitorio/ikea-tiene-mueble-multifuncion-que-tu-dormitorio-esta-pidiendo-a-gritos-taburete-mesita-noche-escalera, https://sovkusom-ru.translate.goog/vkusnyi-kompot-iz-suhofruktov/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp, https://sovkusom-ru.translate.goog/staraya-rakovina/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)