Čím osadit truhlíky a květináče? Rostliny, které budou ozdobou po celý podzim

výzdoba

Je vám líto, že se musíte rozloučit s kvetoucími truhlíky? Není třeba. Stačí, když nahradíte dožívající letničky vhodnou podzimní výsadbou. Poradíme vám, které rostliny jsou ideální. Rozzáří váš exteriér a budou ozdobou po celou podzimní sezónu.

Čas na obměnu. Oživte truhlíky vhodnými rostlinami, které zkrášlí vaše truhlíky a tím i venkovní okenní parapety, jakožto terasu i balkon. Některým dokonce nevadí ani větší zima. Z kterých rostlin můžete vybírat?

Okrasná kapusta v mnoha odstínech

Podzimní truhlíky zkrášlí a oživí různé druhy okrasné kapusty. Ty si můžete nakombinovat v mnoha odstínech. Bez problému vám vydrží nejen celý podzim, ale na kráse neztratí zpravidla ani během zimy.

Vřes a vřesovec jsou osvědčenou klasikou

I když se jedná o dva různé druhy, tak si však jsou dosti podobné. Oba druhy jsou ideální pro podzimní výsadbu do truhlíků. Zkrášlí vaši podzimní výzdobu i po delší čas, neboť mnohdy přežijí i mírnou zimu. Potřebují ovšem pravidelnou zálivku. A jak je od sebe odlišit? Vřes má oproti vřesovci drobnější kvítka, zatímco pro vřesovce jsou charakteristické větší květy ve tvaru zvonku.

vřes

Foto: Pixabay

Oblíbené libavky

Další keříky, které jsou příbuzné výše uvedeným vřesům a vřesovcům. Libavky mají obdobné nároky na péči. Můžete je tak sesazovat k sobě do jednoho truhlíku. Libavky jsou populární pro výrazné masité bobule, kterými jsou na podzim obsypány. Vydrží vám v truhlících dlouhou dobu, jen je musíte zalévat. Půda by neměla nikdy úplně vyschnout.

Rozrazilec vyniká nenáročností

Jedná se o dalšího parťáka, kterého můžete přidat do truhlíku k vřesovcům. Stejně tak mu to bude slušet vedle nízkých chryzantém. Rozrazilec si vystačí s běžnou zahradní zeminou, nevadí ani rašelina. Je nenáročný na péči i podmínky. K tomu zvládá i nízké zimní teploty. Od května do října vykvétá zpravidla fialovými kvítky. Nicméně je dekorativní i bez kvítků, tj. po celou zimu.

Zdroj: ireceptar.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay