Cibuloviny na zahradě: Děti do školy, cibulky do země – také se řídíte tímto pravidlem?

Tulipány

Péče o zahradní cibuloviny není vždy úplně jednoduchá. Je tedy dobré najít si různé mnemotechnické pomůcky, které při péči o ně použije. Pokud pečujete o cibulky rostlin, které budou na jaře kvést, tak se můžete řídit jednoduchým pravidlem, které dozajista nezapomenete.

A jak to tedy je? Pamatujte si, že když jdou děti ze školy, tedy myšleno, že míří na velké prázdniny, pak je ten nejvyšší čas dostat čibuky země. A když se naopak budou děti do školy vracet, tedy myšleno v září, pak je vhodné cibulky vrátit zpět na záhony. Ano, tak jednoduché to je. Měli byste však postupovat podle určitých pravidel, aby se cibulky dobře chytily.

Sněženky

Foto: Pixabay

Proč se vlastně cibulky vytahují ze země

A proč je vlastně nutné, aby se cibuloviny vytahovaly ze záhonků? Mnoho zahradníků tvrdí, že si díky tomu jednoduše více odpočinou, a poté budou na jaře lépe kvést. Budou také odolnější vůči zimnímu počasí a přes léto je nebudou mít šanci sežrat myši nebo jiní škůdci. Je však třeba cibulky vrátit do země včas, jinak hrozí, že se do zimy neujmou a na jaře nevykvetou. A to by byla rozhodně škoda.

Jak sázet cibulky květin

A jaké schéma výsadby zvolit? Je jen na vás, zda dáváte přednost jednotlivým rostlinkám vyrůstajícím ve skalce, anebo rádi vytváříte koberce květin. Myslete však na jedno pravidlo ohledně výsadby. Jamka pro cibulky musí být přibližně třikrát tak hlubší, než je jejich délka. A od sebe by měly být ve vzdálenosti třikrát větší, než je jejich šířka. Pěticentimetrové cibulky tulipánů tak sázejte 15 centimetrů hluboko a 15 centimetrů od sebe. Když toto schéma výsadby dodržíte, pak se cibulky určitě ujmou a pokvetou přesně tak, jak potřebujete.

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/cas-vysadit-cibulky/, https://www.kvetinovecibulky.info/319/how-to-plant-flower-bulbs, https://izahradkar.cz/kalendarium-zahradkare/okrasna-zahrada/vysazovat-cibuloviny-kterym-druhem-zacit/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)