Cibuloviny a jejich rychlení v květináči

Nádoby, v nichž kvetou různé cibuloviny, jsou jakousi předzvěstí jara a člověku se rozzáří oči vždy při pohledu na ně. Narcisy, hyacinty, tulipány a jiné květiny vypadají skvostně a dokážou vtvořit dokonalou atmosféru u každého domu, na terase anebo na parapetu. Pokud se rozhodujete pro pěstování cibulovin, vyplatí se připravit si všechno s předstihem. Zvolit můžete také podzimní cibuloviny, které vypadají moc hezky. Podívejme se tedy na cibuloviny a jejich rychlení v květináči mnohem podrobněji.

Prodej cibulovin- volba správné odrůdy

Pro rychlení je vhodné vybírat ty správné druhy cibulovin. Okrasné cibuloviny si můžete koupit pohodlně na podzim, či v předjaří. Záleží pochopitelně na času. Koupit můžete klidně již předrašené cibuloviny přímo v květináči. Pokud se rozhodnete zasadit vlastní cibulky, vyjde vás to všechno mnohem levněji. Jaké odrůdy cibulovin jsou tedy vhodné k rychlení v květináči?

–          veškeré rané a polorané druhy tulipánů

–          všechny krokusy a hyacinty

–          veškeré typy modřenců

–          narcisy zakrslé i jednoduché

Postup výsadby cibulovin

Na dno květináče přijde drenážní vrstva, kterou by měl tvořit štěrk, písek či keramzit. Posloužit ale mohou klidně i kousky polystyrenu. Na drenáž přijde asi 8 až 10 centimetrů kvalitní zahradní zeminy. Na tuto vrstvu již dáme připravenou cibulovinu a mělo by zbýt ještě zhruba 15 cm místa na další vrstvu. Cibulky mohou být v blízkosti, nicméně nesmí se dotýkat. Následně přidáte 5 cm substrátu a položíte další středně velké cibule.

Kdy sázet cibuloviny, respektive čas na zakořenění

V první řadě je třeba nachystat květináče. Ideální je vymýt je, napařit, popřípadě sterilovat v troubě. Zapomenout nelze ani na dobu nezbytně nutnou pro zakořenění. Tu uvádíme v následujících bodech.

–           krokusy potřebují 8 týdnů

–          hyacinty 8 až 10 týdnů

–          narcisy 10 týdnů

–          tulipány 12 týdnů

Cibuloviny, Jarní cibuloviny, Prodej cibulovin, Cibuloviny a hlíznaté květiny prodej, Kdy sázet cibuloviny, Podzimní cibuloviny, Cibuloviny prodej

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.