Chilli v mnoha podobách potěší

Pálivé pokrmy nemusí každý. Když se ale chilli použije s rozumem, pak mohou vzniknout skvělá jídla, která jsou chuťově jedinečná. V současné době je možné chilli koupit v různých podobách. K dispozici nejsou pouze klasické chilli papričky, ale je možné koupit klidně i mnohé drtě chilli anebo namleté chilli koření, které ale často svou kvalitou příliš neuchvátí. Pokusme se tedy podívat na jednotlivé možnosti využití chilli ve vaší kuchyni. O tom, že je ho celá řada, není prakticky žádný pochyb.

Mleté chilli jako klasika

Spousta lidí jednoduše do supermarketu a koupí si klasické namleté chilli. To je v každém případě asi nejméně ideální variantou, jelikož v podstatě nevíme, co je součástí tohoto koření. Výborné je mleté chilli koupit v některém eshopu, který zaručí skutečnou kvalitu tohoto jednodruhového koření. V kuchyni si mleté chilli najde své místo u pokrmů z ryb, ale také při úpravě jiného druhu masa. Chilli je typické tím, že napomůže trávení a lidský organismus dokáže povzbudit.

Sušené chilli papričky

Jestliže chcete vsadit na jistotu z hlediska kvality koření, pak se jeví jako ideální celé chilli papričky. Ty jsou předem nasušené, takže se vám nestane, že by se časem nějakým způsobem znehodnotily. Sušené chilli papričky se dají pohodlně nakrájet a pak přidat do konkrétního pokrmu. Ideální je tyto papričky nasekat tak, aby bylo patrné, že se jedná o papričky, které nebyly namlety najemno. Textura pokrmu tak dostane nový rozměr.

Směs chilli con carne

Mexická kuchyně je obzvláště ostrá a silná. Jestliže ji ale milujete, tak si klidně kupte koření určené přímo na určité mexické pokrmy. Vynikající volbou může být třeba chilli con carne. Toto koření je ideální pro klasický pokrm chilli noc carne, který se vaří právě v Mexiku. Koření obsahuje několik druhů zeleniny, a to česnek, papriku anebo koriandr či oregano.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.