Chcete dovést děti k lásce k přírodě? Začněte s těmito rostlinami

Violka

Nejlepší volbou je opatřit si rostliny, které dokážou děti stimulovat svými tvary a barvami. Nebo nabízí neobvyklé textury, příjemné nezvyklé vůně a mnoho dalších zajímavých vlastností. Pěstovat můžete i jedlé rostliny, kdy děti budou mít radost ze sklizně.

Rostliny, které jsme pro vás nachystali, se snadno pěstují a odpouští i nevhodně připravené podmínky pro pěstování. A co je nejdůležitější, nejsou toxické ani pro lidi ani pro zvířata.

1. Jehněčí ucho

Děti budou u vytržení, až si sáhnou na chlupaté listy rostlinky. Trvalce se může dobře dařit v chudších půdách, mimochodem je odolná vůči suchu. Dbejte na to, abyste rostlinky zalévali od základny, protože při závlaze dochází ke vzniku hniloby a houbových chorob.

 • Barva květu fialová
 • Potřebují plné nebo částečné osvětlení
 • Půda stačí kyselá a odvodněná
Jehněčí ucho
Foto: Pixabay

2. Violka

Na výběr máte hned z několika druhů violek, jedna je hezčí než druhá. Každá má výrazné rysy a barvy květů. Takže vaše děti mohou obdivovat nádhernou kombinaci barev. Obvykle se pěstují jako letničky nebo jako velmi krátkodobé rostlinky. Nemusíte se bát, rády se samy vysévají a rozšiřují. Pokud děti dostanou na něco chuť, mohou je sníst. Také jsou využívány jako krásná dekorace.

 • Barva odrůd je fialová, modrá, žlutá, oranžová nebo bílá
 • Půda by měla být hlinitá a vlhká, kyselá a odvodněná
Viola
Foto: Pixabay

3. Stříbrný dolar

Při správném pěstování se jedná o dvouletou rostlinu, která se pěstuje pro její lusky. Pro děti mohou být zajímavé svou barvou a vzhledem. Pokud nechcete dopustit, aby se vám rostlina rozmnožila po zahradě, odstraňte lusky, než z nich stačí vyletět semena.

 • Nejčastější barva květů je fialová a růžová
 • Půda – hlinitá, vlhká, odvodněná, kyselá až neutrální

4. Red hot pokers – Kniphofia

Můžete se těšit na jasné barvy, které osvěží vzhled každé zahrady. Díky jejím tvarům, se dá rozvíjet dětská představivost. Ohnivé klasy se vyznačují ohnivě červenou barvou s oranžovými a žlutými květy. Některé odrůdy mají plné barvy a jiné jsou dvoubarevné.

 • Barva květů je červená, oranžová, žlutá
 • Půda by měla být odvodněná a neutrální
Red hot pokers
Foto: Pixabay

5. Špirlice nachová

Pokud máte malé jezírko nebo rozmělněnou až bažinatou půdu, pak se můžete těšit na tuto nádheru. Jak květy, tak i trubkovité listy jsou fascinující. Navíc je rostlinka masožravá, takže vás zbaví nechtěného hmyzu. Celkově je nenáročná, ale půda nesmí zaschnout, jinak vám chudák uhyne.

 • Barva květu je většinou fialová
 • Půda musí být hlinitá, vlhká a kyselá
Špirlice nachová
Foto: Pixabay

Zdroje info: thespruce.com, ireceptář.cz

Náhledové foto: Pixabay

Už od malička přitahuji pozornost zvířat a ráda jim věnuju svoji péči. A protože jsou zvířata součástí přírody, tak stejnou míru energii dávám i do pěstování plodin. Protože už mám hodně zkušeností, je mou povinností se o ně podělit.