Česnek proti koronaviru: Ovoce a zeleniny se vyplatí jíst více

Koronavirus a česnek

Koronavirus a česnek: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Nákaza koronavirem je aktuálně nejvíce řešeným tématem, a tak se u této nepříjemné infekce musíme zastavit také. Podíváme se na ni z hlediska stravování, respektive konzumace některých druhů ovoce a zeleniny. Možná právě díky prevenci zvýšíte vaši obranyschopnost natolik, že vás virus zasáhne minimálním způsobem.

Česnek jako skvělé přirozené antibiotikum

I na klasickou chřipku bývá tradičně doporučován česnek. Právě on je dlouhodobě považován za přírodní antibiotikum. Dokáže podpořit dýchací cesty a zlepšit vykašlávání. Jinak také omezuje pocení. Konzumovat byste jej měli ideálně syrový, tepelná úprava zapříčiní zničení důležitých látek. Počítejte pouze s tím, že česnek má specifické aroma, jež každému nevoní.

ČesnekČesnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Ovoce v mnoha podobách

Jako prevence je samozřejmě v případě jakýchkoli onemocnění ideální ovoce. To samé platí i pro chřipku a několikrát zmiňovaný koronavirus. Optimální je především neutrální ovoce, mezi které se řadí zejména banány, případně jablka. Ta si můžeme dopřát třeba strouhaná s mrkví. Výborné je i kokosové mléko. A co třeba takové smoothie, do něhož se přidá kurkuma? Opatrný je zapotřebí být s citrusy, ty mohou být v případě přecitlivělého žaludku poměrně agresivní.

KoronavirusKoronavirus: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pitnému režimu velí bylinky

Při léčbě chřipky a jakýchkoli podobných onemocnění se vyplatí dodržovat pitný režim. Do těla byste měli dostat maximální množství tekutin. Ty se ztrácejí kvůli horečce a nadměrnému pocení. Výborné jsou vlažné či chladné nápoje, jejichž součástí budou nejrůznější bylinky. Nejčastěji se využívají bylinky jako máta, zázvor, meduňka, případně šalvěj a jiné. Výborné jsou i přírodní minerální vody schopné doplnit v organismu draslík, fosfor, hořčík a mnohé další prvky. Jinak by se nemělo zapomínat ani na mléčné produkty doplňující efektivně vitamín D.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.