Koronavirus a česnek

Česnek proti koronaviru: Ovoce a zeleniny se vyplatí jíst více

Koronavirus a česnek: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Nákaza koronavirem je aktuálně nejvíce řešeným tématem, a tak se u této nepříjemné infekce musíme zastavit také. Podíváme se na ni z hlediska stravování, respektive konzumace některých druhů ovoce a zeleniny. Možná právě díky prevenci zvýšíte vaši obranyschopnost natolik, že vás virus zasáhne minimálním způsobem.

Česnek jako skvělé přirozené antibiotikum

I na klasickou chřipku bývá tradičně doporučován česnek. Právě on je dlouhodobě považován za přírodní antibiotikum. Dokáže podpořit dýchací cesty a zlepšit vykašlávání. Jinak také omezuje pocení. Konzumovat byste jej měli ideálně syrový, tepelná úprava zapříčiní zničení důležitých látek. Počítejte pouze s tím, že česnek má specifické aroma, jež každému nevoní.

ČesnekČesnek: Zdroj obrázku Pixabay.com

Ovoce v mnoha podobách

Jako prevence je samozřejmě v případě jakýchkoli onemocnění ideální ovoce. To samé platí i pro chřipku a několikrát zmiňovaný koronavirus. Optimální je především neutrální ovoce, mezi které se řadí zejména banány, případně jablka. Ta si můžeme dopřát třeba strouhaná s mrkví. Výborné je i kokosové mléko. A co třeba takové smoothie, do něhož se přidá kurkuma? Opatrný je zapotřebí být s citrusy, ty mohou být v případě přecitlivělého žaludku poměrně agresivní.

KoronavirusKoronavirus: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pitnému režimu velí bylinky

Při léčbě chřipky a jakýchkoli podobných onemocnění se vyplatí dodržovat pitný režim. Do těla byste měli dostat maximální množství tekutin. Ty se ztrácejí kvůli horečce a nadměrnému pocení. Výborné jsou vlažné či chladné nápoje, jejichž součástí budou nejrůznější bylinky. Nejčastěji se využívají bylinky jako máta, zázvor, meduňka, případně šalvěj a jiné. Výborné jsou i přírodní minerální vody schopné doplnit v organismu draslík, fosfor, hořčík a mnohé další prvky. Jinak by se nemělo zapomínat ani na mléčné produkty doplňující efektivně vitamín D.

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.

7 komentářů

 1. Petr Odpovědět

  Je to tradiční blbost doporučovat česnek. WHO říká, že je to mýtus:

  Can eating garlic help prevent infection with the new coronavirus?

  Garlic is a healthy food that may have some antimicrobial properties. However, there is no evidence from the current outbreak that eating garlic has protected people from the new coronavirus.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   I kdyby pomáhal úplně minimálně, nebo vůbec, aspoň si na jídle, v němž je, pochutnáme. WHO samotný koronavirus těžce nezvládla, ač v tomto může mít pravdu.✌️😉

  2. Aster Odpovědět

   WHO jsou taky jen lidé a jako my všichni, ani oni nemají patent na rozum a nejsou neomylní.
   Česnek je přírodní antibiotikum a přispívá taky ke zvýšení imunity – i když koronavirus neléčí.

 2. Zaskar Odpovědět

  kdy by sme všetko papkaly…..nestačilo by to….jezme polotovary,chémii,Amarovny…zázrační léky….

 3. Abuda Odpovědět

  A ta čeština ??

  “ Konzumovat byste jej měli ideálně syrový, tepelná úprava se zapříčiní za zničení důležitých látek.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *