Česnek přinutí orchideje kvést. Jeho použití je jednoduché

Orchidej

Chtěli byste mít doma krásně kvetoucí orchideje? Aby ne, vždyť jejich velké květy dokážou skvěle oživit jakýkoli interiér. Ne vždy ale dokážou orchideje dokonale vykvést. My se proto v následujících řádcích podíváme na některé vynikající životabudiče. V čele bude pochopitelně česnek, jenž má v tomto ohledu dokonale kouzelnou moc a dokáže orchidejím v kvetení pomoct. Jak ho ale použít? To vše vám prozradíme.

Proč právě česnek?

Odpověď je vcelku jednoduchá. Disponuje účinnými látkami, které podporují zdravý růst rostliny. Mimo jiné posiluje rostlinu i tak, že je fakticky donucena kvést. Důležité je připravit ten správný roztok, jehož bude právě česnek základem.

česnekČesnek: Foto Pixabay

Příprava roztoku z česneku

Vůbec nic složitého. Potřebovat budete pouze několik málo následujících ingrediencí. Jedná se o:

  • 3 stroužky česneku,
  • 1 litr obyčejné vody,
  • 1 tabletu kyseliny jantarové.

Kyselina jantarová se dá koupit online nebo v různých hobby marketech. Postup je jednoduchý. V první řadě se kyselina jantarová rozpustí v horké vodě, po vychladnutí se do roztoku přidá lisovaný česnek. Kyselina jantarová podpoří buněčné dýchání a dokáže stimulovat růst, česnek funguje jako přírodní fungicid.

Jak používat roztok

Směs se nechává stát ve skleněné nádobě po dobu 24 hodin. Dodržení tohoto intervalu je velmi důležité, aby se všechny složky pořádně promíchaly a uvolnily se ty správné látky. Poté už můžete rostliny zalít. Ideální je namočit perforovaný květináč do roztoku, aby dokonale pronikl ke kořenům. Aplikovat byste roztok měli jednou měsíčně. Důležitá je trpělivost, účinky mají spíše dlouhodobý charakter.

Zdroje info: Autor, sociální síť Meta, tojenapad.sk

Orchideje: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.