Čas mravenců je tu: Zbavte se jich přírodní cestou

Mravenci

Čas, kdy mravenci navštěvují naše domovy, je právě tady. I když se jedná o malé tvorečky, měli bychom se jich co nejrychleji zbavit, protože mohou nadělat více škody než užitku. Nehledě na to, že pokud si v domě vytvoří hnízdo, zbavit se jich bude opravdu velmi složité. V případě, že nechcete používat jed či jiné prostředky, které by mohly ohrožovat domácí mazlíčky nebo malé děti, existují přírodní metody, které mravence vypudí a domácnosti se budou vyhýbat obloukem. 

Efektivní odlákání mravenců

Před tím, než se pustíte do akce, bude dobré vědět, kudy mravenci chodí. Rozhodně také bude vhodné, abyste utěsnili veškeré škvírky kolem oken či dveří, a to i u karuselových dveříkaruselových dveří. Mravenci umí vyhrabat i spáry u dveří. Ze všeho nejdříve jim tedy zabraňte ve vstupu. 

Věděli jste, že mravenci naše obydlí navštěvují ve dvou vlnách? To znamená dvakrát za rok. Na jaře k nám vítají černí mravenci, kteří shánějí potravu. V druhé vlně, na podzim, to jsou takzvaní faraoni, kteří se potřebují skrýt, a především ohřát.

Skořice
Foto: Pixabay

Mezi velmi účinné odpuzovače patří skořice. Její vůni mravenci nemají rádi. Stačí ji nasypat kolem dveří nebo na parapet či tam, kudy k vám chodí. Stejně tak pomáhá nadrcený hřebíček. Vhodnou volbou je také voda smíchaná s trochou octa a několik kapek skořicového esenciálního oleje. Poté tekutinu nalijte do lahve s rozprašovačem a naneste ke dveřím a kolem oken. Tuto tekutinu je nutné aplikovat několikrát za den. Stejně tak můžete použít esenciální olej z máty peprné nebo tea tree. 

Nápomocná může být i křída

Mravenci nemají rádi křídu, takže pokud máte malé kousky, se kterými si již děti nemalují, můžete ji nadrtit a posypat místa, kudy mravenci lezou. Látka obsažená v křídách, která mravence odpuzuje, se nazývá uhličitan vápenatý. Ochránit může také rostliny na zahradě. V takovém případě nasypte křídu kolem rostlin nebo na cestičky. A když křídy nadrtíte tak, aby zůstaly kousky, odlákáte také slimáky, kteří jsou nevítanými hosty na zahradě. Určitě také udržujte pořádek v kuchyni. Pozor si dávejte na drobečky, aby zbytečně nelákaly mravence. 

 Zdroj: https://www.pasti.cz/blog/jak-se-zbavit-mravencu/, https://www.bydleni.cz/zprava/Jak-se-jednou-provzdy-zbavit-mravencu

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je únik, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu, zdraví, zábava, radost a neodolatelný klid. Možná jste i vy takového názoru? Pokud ano, ráda se s vámi podělím o své zkušenosti z oblasti zahradničení. :)