Brusinky nejsou vhodné jen na potíže močové soustavy, umí toho mnohem víc

V přírodě by nás zaujal především pohled na jejich pestře vybarvené plody. Ovšem jakmile bychom ochutnali, zkřivila by se nám ústa. Brusinky jsou totiž značně kyselé. A právě tato kyselost společně s dalšími faktory způsobuje, že mají na náš organismus tak nezanedbatelný vliv.

A co tedy všechno toto ovoce umí? Jde o bobule, plody brusnice brusinky. I když v našich podmínkách je stále častěji nahrazují plody klikvy velkoplodé nebo také kanadské. I když se brusinkám velmi podobají, nemají zcela identické vlastnosti, takže vše, o čem dnes budeme psát, pro ně rozhodně neplatí.

Proč je vlastně brusinka tak účinná

Obsahuje vysoké množství antioxidantů, což nám prozradí její barva. V plodech najdeme vysoké procento antokyanů, což je právě červené barvivo a antioxidant v jednom. Primárně působí proti volným radikálům, jež útočí na zdraví našich buněk. Tyto toxiny způsobují, že rychleji stárnou a nejsou tak odolné proti vnějším vlivům.

Brusinky

Foto: Pixabay

Samozřejmě také posilují obranyschopnost našeho těla, což je velmi důležité zejména v sezóně letních chřipkových viróz, angíny apod. Antioxidanty se tedy často používají i jako prevence. A ještě jedno byste o těchto plodech měli vědět: významně ulevují při menopauze a nepříjemném premenstruačním syndromu. Musíte je ovšem užívat v tom správném množství

Jaké množství brusinek našemu organismu prospívá

Abyste od brusinek získali tyto pozitivní účinky, museli byste denně sníst 20 000 mg čerstvých brusinek. To je ovšem pro řadu z nás nereálné, už jen proto, jak nepříznivě působí leckdy tyto plody na žaludek. Ptejte se proto po tomtéž poměru v doplňcích stravy. Je-li extrakt koncentrovaný, pak vám ho bude stačit i mnohem méně.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: http://www.naturvita.cz/cz/brusinky-cz.php, https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/brusinky-a-jejich-vliv-na-lidske-zdravi-214394

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)