Blechy u psa: domácí způsoby, jak se jich zbavit

Blechy u psa

Blechy jsou nepříjemným parazitem, který nemusí útočit jen v kožichu vašich domácích mazlíčků. Platí, že prevence je vždy lepší, než samotná léčba, proto bychom již na jaře měli psům pořídit speciální obojky nebo je chránit jinými způsoby, před těmito parazity. To, že váš pes byl napaden blechami, poznáte podle toho, že usilovně škrábe. V kožichu můžete najít také trus blech, který se projevuje jako drobné černé tečky.

Dopřejte psovi koupel

První pomocí proti blechám je vykoupat psa. K tomuto účelu můžete použít speciální šampony, které působí proti blechám. Doporučit vám je může veterinář, dostupné jsou ale také ve zverimexech. Pomoci ale může také obyčejná voda. Přidáte-li do koupele trochu prostředku na nádobí, dospělé blechy to lépe odstraní.  I když se obojky používají spíše jako prevence, není chybou je dát už infikovanému psovi. Ideální je obě tyto metody zkombinovat. Obojek dáváme psovi až na suchou srst.

Pes

Foto: Pixabay

Vyčesávání blech

Blechy je možné ze srsti vašeho psa vyčesat. Budete k tomu potřebovat hřeben s jemnými zuby (speciální hřeben na blechy je k sehnání ve zverimexech). Můžete jej ponořit do směsi vody a saponátu, díky čemuž bude vyčesávání ještě účinnější. Kromě dospělých blech a jejich trusu dokáže hřeben odstranit také vajíčka těchto parazitů. Když na hřebeni objevíte parazita, rychle jej ponořte do směsi vody a saponátu, který je zaručeně zahubí.

Zabijte blechy octem

Namísto drahých prostředků, které si můžete zakoupit, lze použít jednoduchou směs jablečného octa a vody. Blechy nemají rády vůni jablečného octa a srsti vašeho mazlíčka se vyhnou. Namíchejte ocet s vodou v poměru 1:5 a nastříkejte na srst vašeho mazlíčka. Jakmile se blech zbavíte, věnujte čas preventivním opatřením, abyste tento problém nemuseli řešit znovu. To znamená, že svého psa pravidelně kontrolujte, probírejte se jeho srstí a česejte jej hřebenem na blechy alespoň jednou za týden.

Zdroje info:

https://porady.interia.pl/psy/news-pchly-u-psa-jak-sie-ich-pozbyc,nId,5386038

https://pets.webmd.com/remove-fleas-from-pet

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!