Betonové prvky v zahradě: Vsaďte na eleganci i praktické využití

Břidlicové šlapáky

Zahradní prostor a beton zdánlivě nejdou příliš dohromady. Mnozí majitelé zahrad se proto snaží s tímto materiálem maximálně šetřit. Je to škoda. Pokud se totiž zvolí ty správné betonové prvky, můžete dosáhnout skvělého vzhledu exteriéru. Betonové prvky mohou být i maximálně funkční. Právě z toho důvodu se na některé soustředíme i v následujících řádcích.

Originální břidlicové šlapáky

Chcete jemně vypadající chodník vedoucí okrasným záhonem, nebo zapuštěné nášlapy v trávě? Jedno i druhé vám pomohou vyřešit originální ploché, leč tvarově odlišné, nášlapné desky. Jedná se o zcela specifický druh dlažby, jež se dá klidně využít i několika dalšími způsoby. Sloužit bude perfektně u studny, ale jistě nezklame také u laviček i jako spojovací prvek. Nášlapy odolají mrazu a díky impregnaci se jen tak neznečistí.

Břidlicové šlapáky

Elegantní a funkční dlažba u bazénu

Bazén si na zahradě doslova vyžaduje zpevněné okolí. Nejlépe to samozřejmě zvládne stylová dlažba. Optimální volbou je variace, která umí efektivně imitovat takzvaný trhaný beton. Dlažba je samozřejmě impregnována na povrchu a vydrží bez problémů veškeré výkyvy počasí. Hodí se klidně i okolo domu, případně na jiné místa v exteriéru.

Natural dlažba

Beton, který nepůjde vidět

Možná si ťukáte na čelo, že beton, který není na očích, je fakticky zbytečný. Opak je ovšem pravdou. Vždyť takové ztracené bednění je skvělou součástí drtivé většiny současných staveb. Dokáže elegantně nahradit klasické řešení základové desky. Práce s ním je mnohem rychlejší a přesnější.

Potřebujete eliminovat výškové předěly?

V mnohých zahradách zcela běžná záležitost mající poměrně jednoduché řešení. Betonové palisády jsou stylové a lze je vybírat ve spoustě barev i rozměrů. Integrace těchto prvků do zahrady není nijak složitá.

Betonové palisády

A kde zmiňované betonové prvky a spousty dalšího sortimentu ze stejného materiálu pořídit? U nejznámějšího výrobce u nás, společnosti Presbeton.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.