květ1

Bachovy esence: Co jsou vlastně zač a s čím pomáhají

Pokud se alespoň trochu zajímáte o alternativní medicínu, pak jste tento název už nejspíš někdy slyšeli. Většinou tušíme, že jde o nějaké „vůně“, které by nám měly pomoci se zdravím. Ale jak vlastně?

Na začátku 20. století vymyslel tuto léčebnou terapii Dr. Bach. Intenzivně se věnoval studiu květin a jejich vlastností, ale stejným dílem se zajímal také o původ mnoha potíží, jež nás leckdy sužují. A výsledkem jeho pečlivé práce je ucelená koncepce, známá dnes jako Bachovy esence.

Šest květin na sedm nejčastějších potíží

Definoval proto 38 květových esencí, které mají pomoci s jednou nebo více obtížemi, které nás trápí. A kde podle Bacha leží všechny příčiny nemocí? Definuje hned sedm potenciálně problematických faktorů:

  • strach,
  • osamělost,
  • zoufalství,
  • přecitlivělost,
  • přílišná péče,
  • nejistota
  • a nezájem.

Cokoliv z nich nám může pořádně „zavařit.“ A květinové esence jsou tu od toho, aby těmto vlastnostem vytvořily jakýsi protipól a tím naši mysl harmonizovaly. A pokud se cítíme dobře, projeví se to i na našem fyzickém zdraví. To jistě dobře víte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak léčba Bachovými esencemi probíhá

V zásadě je to jednoduché. Školený terapeut nejdříve zjistí, jakými problémy trpíte, a pak vám namíchá esenci přímo na míru. Může použít až šest květin. Vy pak dostanete užívací lahvičku a pokyn ke konzumaci 4 kapek vybrané směsi 4x denně.

Existuje i akutní pomoc aneb 39. Bachova esence

Klient při výběru esencí aktivně spolupracuje. Existuje však 39. esence, kterou se hodí mít doma pro případ tzv. akutní pomoci. Jde o tzv. 39. esenci zvanou také rescue. Můžeme ji mít doma i jako okamžitou pomoc proti šoku, prožitému traumatu nebo jiným životním nepříjemnostem. Ostatně říká se, že za zkoušku nic nedáte. Tak proč nevsadit právě na sílu květin?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *