Babičky dávaly cibuli do mrazáku. Vývar z ní pak stál za to

Cibule

Cibule je mocná čarodějka a při přípravě pokrmů ji lze využít mnoha různými způsoby. Jakousi klasiku představuje čerstvá cibule v různých salátech. Vynikající je ale také pokrájená na kostičky třeba do guláše, na polévky nebo pod maso. Alternativ využití cibule v kuchyni je opravdu hodně. Naše babičky ale tuto skvělou zeleninu využívaly úplně jinak. Ukládaly ji celou do mrazáku a velmi dobře věděly, proč tak činí.

Uchování cibule v mrazáku na dlouhé měsíce

Cibule bez problémů vydrží v mrazáku velmi dlouhou dobu. Babičky ji dávaly do mrazáku celou podobně jako mnohé jiné suroviny, které ale mohly být v konkrétní sekci mrazáku i s ní. Nic složitého to není. Jednoduše pouze cibuli vezmete, pořádně očistíte a vložíte přímo do mrazáku. Pak už můžete jen čekat a vytáhnut ji v momentu, kdy ji budete potřebovat.

Cibule

Foto: Radek Štěpán

Základem je pozvolné rozmrazení cibule

Velmi důležité je dát pozor při rozmrazování cibule. Měli byste tak činit pozvolna. Podobně se rozmrazuje třeba zmrzlina. Cibule rozhodně neztratí nic ze své vůně a chuti. Výhodou bude bezesporu fakt, že takto rozmrazená cibule neštípe v očích, když se krájí.

Babičky dávaly mraženou cibuli do polévky

Přesně tak, jednalo se o nedílnou součást vývaru. Ten se stal díky mražené cibuli mnohem silnější. Mimo jiné se cibule také postará o hezkou barvu vývaru a v neposlední řadě dokáže zajistit, že se méně kalí. V takové slepičím vývaru cibuli využijete jednoduše. Stačí je celou vložit do studené vody a nechat pomalu vařit i s masem. Cibule se postupně bude vařit a neztratí nic ze své chuti, naopak polévka díky ní bude mnohem lepší. Důležité je s cibulí při rozmrazování minimálně manipulovat, musí se rozmrazit ve stejném stavu, v jakém zmrzla.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, ireceptar.cz

Náhledové foto: Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.