Aloe vera je velmi všestranná rostlina. Ale tahle využití pro vás budou nejspíš novinkou

Pokud máte rádi léčivé pokojové rostliny, pak by vám aloe vera rozhodně neměla chybět. Tato všestranná rostlina je navíc poměrně levná a snadno se pěstuje. A ačkoli je skvělá jako dekorace, při správním použití toho udělá hodně i pro vaše zdraví.

Ne bez důvodu je totiž leckdy tento sukulent nazýván nazývána „zázračnou rostlinou“. Hodí se totiž pro celou řadu obtížných úkolů. Jde mimo jiné o pokojovou rostlinu skvěle filtrující škodlivé látky ze vzduchu. Ale to není všechno.

Použití aloe vera v kosmetice

Aloe vera je skutečná zázračná rostlina. Dnes můžete najít aloe vera v různých lécích a kosmetice. Ty si však můžete vyrobit i doma. Hodí se například proti lupům. Ty jednoduše odstraníte domácí maskou na vlasy z aloe vera. A jak na to?

  • Nejdříve nakrájejte dlouhý list,
  • poté z vnitřní části vyjměte gel.
  • Ten gel vložte do misky a přidejte asi dvě lžíce kondicionéru, jednu lžíci olivového oleje a jednu lžíci kokosového oleje.
  • Smíchejte.

Aloe vera gel

Foto: Pixabay

Jakmile bude mít hmota konzistenci hladké pasty, rozetřete ji na pokožku hlavy. Nechte ji chvíli a pak si umyjte vlasy. Vaše lupy se po několika použitích velmi rychle odporoučí pryč.

Ošetření po spálení sluncem

Aloe vera má také skvělý hydratační a chladivý účinek, když ji aplikujete na pokožku. Proto se gel z rostliny skvěle hodí na spálenou kůži, které pomáhá regenerovat – stačí jen rozříznout list rostliny a použít ho. Není divu, že mnoho produktů na spálení sluncem obsahuje aloe vera.

Aloe vera proti akné

Aloe vera obsahuje mnoho minerálů a má také ceněný antibakteriální účinek. Pomůže vám proto také zbavit se akné. Můžete si snadno vytvořit vlastní pečující emulzi vhodnou na mytí obličeje. A jak na to? Do misky vložte dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera, přidejte dvě lžíce mandlového mléka a dvě lžíce citronové šťávy. Zamíchejte a máte hotovo. Gel jemně vmasírujte směs do pokožky a po několika minutách jednoduše opláchněte vlažnou vodou. Opakujte každý den.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zdravi/aloe-vera-co-vsechno-dokaze-lecivy-gel-a-stava-z-teto-rostliny-20190930.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)