Aloe či banánové slupky pomohou na modřiny i cucfleky

Tyto nepříjemné projevy na kůži mohou potrápit naše tělo opravdu nepříjemně. A to tím spíš, pokud potřebujeme, aby se rychle ztratily. Například kvůli tomu, že chceme vypadat dobře v plesových šatech, případně je nám bolestivost daného místa opravdu nepříjemná.

Urychlení modřin i cucfleků lze urychlit hned několika způsoby. A o jaké jde?

Střídání ledových a teplých obkladů jako jasná jednička

Jakmile se nepříjemně zbarvené místo na kůži objeví, nasaďte na něj těžký kalibr v podobě studených obkladů. Ty zmírní bolestivost a zabrání dalšímu rozšíření modřiny. Nejlepší je studený obklad ze sáčku s mraženou zeleninou, který kvůli prevenci popálenin od mrazu zabalíte do ručníku nebo látkové pleny. Přiložte ho na modřinu či cucflek a nechte 20 minut působit. Opakujte po dobu dvou dní 4-5 x denně.

Následně studený obklad vystřídejte teplým. Postačí žínka, namočená v teplé vodě. Jen přikládejte, netřete. Nechte žínku na místě tak dlouho, odkud nevychladne. A frekvence? 2-3 x denně.

Banán: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jak urychlit vstřebávání krevních výronů a sraženin

Vezměte si na pomoc banánovou slupku. Stačí její vnitřní stranou problematické místo potřít a to několikrát denně. Obsahuje látky, které naší pokožce prospívají a podobně je na tom aloe vera. Vytlačte na ránu několik kapek gelu z listu a nechte působit. Není třeba umývat. Zopakujte vždy, když gel zaschne.

Pomohou vám také vitamíny C a K. Vsaďte tedy na doplňky stravy nebo jídelníček bohatý na ovoce a zeleninu. Vitamínem C vás nejlépe zásobí maliny, borůvky či červená paprika, na „káčko“ je pak bohatá třeba kapusta, brokolice nebo játra.

Co naopak nedělat

Nesnažte se vstřebávání modřiny urychlit tím, že ji budete třít. A pokud to jen trochu jde, vystříhejte se cigaret a alkoholu, ty totiž průběh regeneračních procesů právě nepodporují.

Aloe: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)