Aby pračka stále příjemně voněla, použijte jednou za měsíc pořádný panák octa, pomůže i proti škodlivým patogenům

Aby pračka stále příjemně voněla, použijte jednou za měsíc pořádný panák octa, pomůže i proti škodlivým patogenům. Pračka je v každé domácnosti spolehlivým tahounem, který den co den věrně vypere spoustu prádla. Časem však může i ten nejspolehlivější spotřebič začít nepříjemně zapáchat.

Pokud vás někdy při otevření pračky přivítala nevítaná zatuchlina, nezoufejte; máme pro vás několik užitečných tipů a triků, které tyto pachy nejen odstraní, ale také vaše prádlo po každém praní provoní svěžestí a čistotou.

Kroky k osvěžení pračky

Vyčistěte filtr vypouštěcího čerpadla: Pro začátek položte na podlahu hadr, abyste zachytili veškerou vodu. Konkrétní pokyny pro přístup k filtru vypouštěcího čerpadla a jeho vyjmutí naleznete v návodu k obsluze pračky. Po vyjmutí vyprázdněte veškerou nahromaděnou vodu a nečistoty. Důkladně jej vyčistěte opláchnutím teplou vodou a pomocí starého zubního kartáčku namočeného v jedlé sodě vydrhněte veškeré zbytky. Trocha octa pomůže dezinfikovat a neutralizovat zápach. Otřete jej a znovu nainstalujte filtr.

Foto: Pixabay

Vyčistěte zásobník na prací prostředky

Chcete-li mít pračku se svěží vůní, nezapomeňte na zásobník na prací prostředek. Postříkejte jej octem a nechte chvíli působit. Poté jej vložte do mísy s horkou vodou smíchanou s jedlou sodou a vydrhněte nahromaděnou špínu.

Použití jedlé sody a octa

Rozdělte jedlou sodu do obou přihrádek na prací prostředek. Do přihrádky na změkčovač tkanin nalijte ocet. Kombinace těchto dvou látek pomůže rozložit zbytky pracího prostředku a neutralizovat zápach.

Tablety do myčky pro hloubkové čištění

Do prázdného bubnu pračky vhoďte dvě tablety do myčky. Spusťte horký cyklus (60-90 °C), aby se tablety rozpustily a důkladně vyčistily vnitřek pračky.

Dezinfekce pračky octem

Po ukončení cyklu s tabletami do myčky postříkejte gumové těsnění dvířek a další místa náchylná k tvorbě plísní octem. Nemějte obavy, ocet je pro gumové součásti bezpečný. Ocet působí jako dezinfekční prostředek a pomůže odstranit zápach.

 

Zdroj: https://www.pradelny-tajkar.cz/clanky-jak-cistit-pracku-octem.html, https://www.mall.cz/jak-vycistit-pracku, https://www.electroworld.cz/jak-vycistit-pracku-ma-smysl-cisteni-pracky-sodou-nebo-octem

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)