5 nejlepších rostlin pro čištění vzduchu v interiéru

Pokojové rostliny

Zvyšující se množství škodlivin a znečištění vede k mnoha negativním dopadům na zdraví. Úroveň znečištění se ovšem hodně zvýšila nejenom venku, ale i uvnitř. Máme pro vás 5 nejlepších rostlin, které pomáhají zlepšit kvalitu vzduchu.

Křídlatka jako skvělá čističky vzduchu

Tato kapradina je oblíbenou pokojovou rostlinou, která nabízí výhody jak pro krásu, tak i pro zdraví. Nevadí jí sucho ani nedostatek světla a dokáže obnovit potřebnou vlhkost přítomnou ve vzduchu a zbavit ho škodlivin. Pomáhá totiž eliminovat bakterie přítomné ve vzduchu, a také škodliviny jako toluen a xylen.

Dracaena si vede také skvěle

Ano, je to dracéna s červeným okrajem listů. Je považována za nenáročnou na péči (vyžaduje pouze dostatek hnojení) a její listy pomohou ze vzduchu absorbovat látky znečišťující ovzduší, jako je formaldehyd, benzen, toluen a xylen. Ty se běžně vyskytují u benzínu a laku.

Anthurium pokvete i ozdraví vzduch

Anthurium alias Flamingo Lily lze také snadno pěstovat. Je velmi krásná (a to nejenom v době květu) a pomáhá odstraňovat z domova amoniak, formaldehyd a další toxické látky. I když patří v květinářství ke dražším kouskům, investice do ní se určitě vyplatí.

Foto: Pixabay

Bambusová palma potěší i vzhledem

Bambusová palma (Rhapis excelsa) také pomáhá odstraňovat toxické produkty z ovzduší domova a zbavuje tak vaše bydlení znečišťujících látek. Je to malá a půvabná pokojová kráska, která se používá i do květinových kytic.

Plumérie alias havajská květina

Plumérie původně rostou především v Sydney, v Queenslandu a na pobřeží Perthu. V přírodních podmínkách se tato rostlina může rozrůst do šířky až 4,5 metru, v domácnosti však bývá mnohem menší. Květy Plumeria Australia mají příjemnou vůni, a její listy pak pomáhají snížit hladinu znečišťujících látek v domácnosti.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.dumazahrada.cz/clanek/plumerie-kvetouci-drevina-se-kterou-si-budete-pripadat-jako-na-havaji.html, https://www.ceskestavby.cz/rostliny/bambusova-palma-rhapis-excelsa.html

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)