5 betonových výrobků, které si zaslouží místo i ve vašem exteriéru

Betonový chodník

Věta, že beton na zahradu nepatří, je poměrně okřídlená. Pravdy je na ní ale pochopitelně jen minimum. I zarytí odpůrci tohoto materiálu se často přistihnou při tom, že některé betonové komponenty mají i ve svém exteriéru. Ať už si myslíte cokoli, určitě není od věci si něco málo o využití betonu, jak třeba v posezení, tak i přímo na zahradě, přečíst. My se v následujících řádcích zaměříme na 5 nejčastějších podob betonu v exteriéru.

1. Stavební materiál

Rozhodli jste se pro stavbu zahradního domku z cihel? Pak vězte, že se bez betonu nemáte šanci v žádném případě obejít. Stejně tak se vyplatí mít jej jako efektivní tradiční pojivo v nejrůznějších zídkách. Získáte jistotu, že všechno bude držet pohromadě a vy nebudete nuceni po čase zase znovu stavět.

2. Součást studny

Pokud budete chtít mít na zahradě studnu, pak se neobejdete bez betonových prvků. Jen takové betonové skruže jsou jakousi samozřejmostí. Právě ony drží vrt či kopanou jámu v takovém stavu, aby bylo možno následně čerpat potřebné množství vody.

3. Dlažba z betonových dílců

Betonové dlažby vydrží takřka navěky. Navíc mnohá provedení mohou být velmi zajímavá a do exteriéru dokonale zapadnou. Velmi oblíbená je kupříkladu velkoformátová dlažba vyznačující se rychlou pokládkou a otřelým vzhledem. Vybrat si klidně lze i nejrůznější barevné variace či provedení s texturou.

4. Pevné obrubníky

Zpevnění záhonů a nejrůznějších předělů přestavuje také jakousi nezbytnost. Řešit všechno pouhým neviditelným obrubníkem nebo plasty není zrovna optimální. Pevné betonové obrubníky jsou mnohem bytelnější a do exteriéru se nadmíru hodí.

Obrubník

5. Palisády

Nechcete sázet na tradiční obrubníky, ale potřebujete oddělit dvě výškově značně rozdílná pole? Pak není potíž vybrat si palisády. Vzhledově i funkčně nezklamou!

Nakupte si betonové prvky levně, rychle a jednoduše

Pořízení si betonových prvků do zahrady nebylo nikdy v minulosti jednodušší. Stačí si prohlédnout nabídku společnosti STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o. Na adrese www.stavebniny-libusin.cz najdete spousty výrobků z betonu a stavebních prvků, jež se vám budou určitě hodit.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.