4 přírodní pomocníci, kteří pomohou snížit hladinu cukru v krvi – rostou na každé zahrádce

Zelenina

4 přírodní pomocníci, kteří pomohou snížit hladinu cukru v krvi – rostou na každé zahrádce. Za regulaci cukru v krvi zodpovídá slinivka břišní, která je mimo jiné zodpovědná za produkci inzulínu a umožňuje vstup glukózy z potravy do buněk.

Mnohdy však tento orgán vlivem nezdravého jídelníčku nedokáže svou funkci vykonávat dostatečně, což může vést k řadě zdravotních problémů, jako je například cukrovka 2. typu či zvýšení rizika vzniku srdečních onemocnění. Před potenciálním nebezpečím se však můžete ochránit vy sami, a to konzumací tohoto léčebného nápoje z přirozených složek.

Příprava léčebného nápoje

Pro získání těch nejlepších výsledků byste měli tento léčebný nápoj pít každé ráno na lačno před snídaní – jeho blahodárné účinky zaznamenáte již během prvního týdne. Kromě toho jde také o vhodný nápoj pro lidi trpící cukrovkou 2. typu. Před jeho užíváním byste se však měli raději poradit se svým praktickým lékařem.

Mrkev

Foto: Pixabay

Tento léčebný nápoj vám přirozeně pomůže regulovat hladinu cukru v krvi. Přidat ho mohou do svého jídelníčku i lidé s cukrovkou 2. typu. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 2 celé mrkve,
  • 2 svazky špenátu,
  • 1 jablko (nejlépe zelené),
  • 2 stonky celeru.

Příprava nápoje je sama o sobě zcela jednoduchá. Všechny potraviny nejprve omyjte, oloupejte a poté nakrájejte na menší kousky – z jablka nezapomeňte odstranit všechna jadérka. Následně plody vložte do mixéru a rozmixujte je do tekuté podoby. Nápoj ještě můžete zředit vodou, aby byla jeho konzumace co nejsnadnější. Níže se můžete podívat na zdravotní přínosy každé ingredience.

Špenát čistí tepny

Špenát je zelenina bohatá na vápník, vitamíny A, vitamín C a betakaroten, což jsou složky, které přirozeně podporují zdraví krevního oběhu a čistí tepny. Po jeho konzumaci navíc vaše tělo potřebuje méně kyslíku k získání dostatečné energie, což znamená, že pracuje efektivněji a při hubnutí snáze spaluje kalorie. Špenát má také nízký glykemický index, tudíž ho můžete kdykoliv konzumovat bez obav, že by vám zvyšoval hladinu cukru v krvi.

Celer chrání před hypertenzí

Celer obsahuje bohaté množství draslíku a hořčíku, což jsou důležité minerály, které přirozeně léčí a předchází hypertenzi. Navíc je tato blahodárná zelenina označována za přírodní lék proti zánětlivým stavům a problémům s kostmi a klouby, které jsou běžné pro lidi s cukrovkou 2. typu.

Mrkev zlepšuje zrak

Mrkev obsahuje bohaté množství antioxidantů, které chrání tělo před působením nebezpečných toxinů, přirozeně čistí krevní oběh, zpevňují tepny, a dokonce mohou zabránit ztrátě zraku u diabetiků. Stejně tak přináší tato zelenina hojné množství beta-karotenu a vitamínu A, které jsou nezbytné při cukrovce 2. typu.

Zelená jablka

Zelená jablka jsou často považována za zdravou potravinu, která může pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Obsahují vlákninu, která pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi tím, že zpomaluje trávení a zabraňuje prudkým výkyvům hladiny cukru. Kromě toho v nich také najdete i přirozený cukr, fruktózu, která je pomaleji vstřebávána do krevního oběhu než rafinovaný cukr.

A obsahují velké množství kyseliny jablečné, která účinně snižuje hladinu cukru v krvi. Navíc vám také dodají antioxidanty a další užitečné živiny, které jsou nezbytné pro zdravou funkci trávicího systému, cév, kostí, srdce a imunitního systému.

 

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/jedno-zelene-jablko-denne-podpori-hubnuti-snizi-riziko-cukrovky-i-pomaha-chranit-srdce-78417, https://www.dialiga.cz/jsou-jablka-vhodnou-svacinou-pro-diabetiky-/, https://www.cukrovka.cz/myty-a-fakta-o-ovoci

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)