3 tipy na kvalitní pracovní oděvy pro činnosti na zahradě i v sadu

Tričko Engelbert Strauss

Jaro je tady a s ním i různé zahradní práce. Měli byste tedy určitě vyrazit ven a pustit se do toho. Určitě je nutné mít ty správné nástroje a také oděvy. Že na oblečení až tolik nezáleží? Většina lidí skutečně vyráží jak do sadu, tak i na zahradu oblečená velmi ležérně, a to mnohdy ve starších oděvech. Optimální to rozhodně není, protože se lze odít jak elegantně, tak i funkčně. I z toho důvodu se zaměříme právě na oblečení určené pro zahradní práce, jež by ve vašem šatníku nemělo chybět. Samozřejmě nezapomeneme doporučit ani tradiční značku.

1. Kvalitní boty jako základ

V první řadě se soustřeďte na správnou obuv. Zapomeňte na klasické nazouváky nebo crocsy. Vždyť na zahradě nemusíte jenom zasévat a sklízet plodiny. Jakousi klasickou činností je především sekání trávníku. Právě při něm odlétají nejrůznější kamínky a jiné kusy předmětů, přes něž přejedete. Elegantní vyšší boty vás dokonale ochrání. Stejně tak jsou ideální i při řezání dřeva. Sad je zapotřebí čas od času pořádně prořezat a proklestit. Při obou činnostech je nezbytné mít nohy jednak v teple a jednak pořádně upevněné k podkladu. Jakékoli uklouznutí může mít velmi nepříjemné následky. Výbornou volbou jsou boty se specifickým automatickým systémem utahování. Zapomeňte na tradiční šňůrky a zbytečné zdržování.

Boty Engelbert Strauss

2. Prodyšné a elegantní tričko

Máte rádi jednoduché střihy triček a polokošilí? Aby ne, na léto není nic lepšího. Při výběru konkrétního provedení se soustřeďte hlavně na elegantní střih a materiál, z něhož je konkrétní model vyroben. Optimální je 100% bavlna. Budete se cítit komfortně a pot bude efektivně odveden mimo povrch těla.

3. Moderní pracovní kalhoty

Určitě nezapomeňte ani na kalhoty. Na hrubší práce se vyplatí spíše delší model s dlouhými nohavicemi. Pro léto vsaďte na kraťasy. U obou variací si dejte pozor na pevnost látky a také na přítomnost dostatku kapes. Vždyť co chvíli budete potřebovat uschovat provázek, osivo, kolíky nebo cokoli dalšího.

Šortky Engelbert Strauss

Vsaďte na osvědčenou značku

Naším tipem na pracovní oděvy určené na zahradu, a to i pro firemní účely, je oblečení značky Engelbert Strauss. Tato tradiční německá značka byla založena již na počátku 20. století. V současné době vyrábí v celkem 24 zemích světa a nabízí komplexní sortiment oblečení a ochranných pomůcek.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.