Žloutnutí okurek : Záchranné hnojení okurek ve chvíli, kdy začínají žloutnout – vše potřebné máte doma

Okurka

Žloutnutí okurek : Konec léta není pro plodovou zeleninu právě příznivým obdobím. Není divu, když většina nejoblíbenějších plodů, jako jsou například rajčata nebo okurky, pochází ze zámoří, kde panují mnohem vyšší teploty a lepší podmínky.

A výjimkou nejsou ani okurky. Čím víc se blíží konec léta, tím větší problémy tyto keře mají. V této chvíli už jste dost možné museli zlikvidovat větší část svých okurkových záhonů a zbývající rostliny žloutnou a chřadnou. Pokud se je chcete pokusit ještě zachránit, můžete použít záchranný program našich babiček. Není zaručeno, že bude účinkovat. Ale ve chvíli, kdy už stejně nemáte co ztratit, to klidně můžete zkusit.

Foto: Pixabay

Postřik sodou nemusí vždy stačit

Když se řekne žloutnutí okurek, napadne většinu lidí použití jedlé sody. V jednom litru je třeba rozmíchat tři polévkové lžíce jedlé sody. Vše pak použijte jako postřik na okurky každý druhý nebo třetí den. Jen tento způsob sám o sobě však nemusí stačit. Je třeba vsadit i na šikovné hnojení. A co tedy použít?

Okurky pohnojte popelem a octem

Pro výživu okurek se skvěle hodí popel. Skvěle se k tomuto účelu hodí dřevěný popel. Obsahuje všechno, co okurky ke své spokojenosti potřebují. Ovšem je třeba ho trochu aktivovat, což se provádí skrz ocet. A jak to udělat? Nalijte do desetilitrového kbelíku 1 sklenici dřevěného popela a jednu sklenici octa.

Dolijte vodou a nechte nejméně 12 hodin odpočívat poté nařeďte vše na 30 litrů a použijte jako zálivku. Nezapomeňte však, že voda musí teplá a odstátá, aby okurky nedostaly šok. Hnojení opakujte každý třetí den. Pokud bude účinné, snižte po dvou týdnech frekvenci jen na každý druhý den.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/zahrada/hnojivo-na-okurky-med-smetana-30000701.html, https://www.ireceptar.cz/zahrada/okurky-hnojeni-cibule-20220524.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)