Zbavte se slimáků na zahradě za jediný večer. Chce to chytrý postup a správné počasí

Slimák

Zbavte se slimáků na zahradě za jediný večer. Chce to chytrý postup a správné počasí. Slimáci mohou být noční můrou zahrádkářů, protože s vervou sobě vlastní okusují listy, květiny a dokonce i ovoce a zeleninu.

Příprava pivní pasti

Naštěstí existují způsoby, jak je udržet na uzdě. Vytvoření pivní pasti, kterou vám dnes chceme doporučit, je opravdu jednoduché. Potřebujete hlubokou nádobu, kterou lze zapustit do země a jejíž okraj je na úrovni půdy. Tuto nádobu naplňte levným pivem až do tří čtvrtin. Vůně piva přiláká slimáky, kteří pak spadnou do nádoby a utopí se. Pak už vám stačí jen zajistit pravidelnou kontrolu a údržbu těchto pastí – jinými slovy: odstraňujte mrtvé slimáky a doplňujte pivo.

Výhody pivních pastí

  • Jsou šetrné k životnímu prostředí: Nevyužívají škodlivé chemické látky, takže jsou bezpečné pro rostliny i volně žijící živočichy.
  • Cenově výhodné: Díky použití snadno dostupných materiálů je to finančně nenáročná varianta.
  • Snadné použití: Tyto pasti se snadno instalují a udržují.

Slimák

Foto: Pixabay

Strategické umístění pastí na pivo

Umístění je rozhodující. Dejte je proto na místa, kde je vysoká aktivita slimáků, nebo do blízkosti rostlin, které jsou obzvláště zranitelné. A vezměte si na pomoc i počasí. Pokud je sucho, pak zkuste zahradu den nebo dva nezalévat. Teprve poté nainstalujte pivní past a její okolí řádně navlhčete. Slimáci tuhle změnu rozpoznají a na místo se okamžitě vydají. A to v opravdu hojném počtu.

Citrusové slupky jako repelent

Pivní pasti jsou sice účinné, ale jejich kombinace s dalšími přírodními odpuzovači může zvýšit ochranu vaší zahrady. Já osobně například doporučuji umístění zbytků citrusových plodů, například grapefruitových slupek, v blízkosti zranitelných rostlin. Jejich vůně tyhle škůdce odradí – jak bonus tak zužitkujete i zbytky, které se už nehodí na kompost.

 

Zdroj: https://www.hananblog.cz/l/zimoviste-pro-nase-jezky-ii/, https://www.tuhykorinek.cz/jak-vyrobit-domecek-pro-jezka/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)