Zbavte se myší a potkanů jednou provždy. Trik se zubní pastou a některé další

Myš

Myš nebo potkan v obytných prostorách jsou noční můrou mnohých majitelů nemovitostí. Rozhodně příjemná není přítomnost těchto nezvaných hostů ani ve stodolách a na místech, kde se skladují potraviny. Zbavit se jich lze různými způsoby a metodami, kterým nepochybně vládne ta chemická, případně lze použít nejrůznější plašiče hlodavců a podobně. My se v následujících řádcích zaměříme spíše na domácí triky, jež jsou jednoduché a také levné. Zvládnete je určitě i vy.  

Domácí odpuzovač potkanů a myší funguje

Kombinace zubní pasty a jedlé sody rozhon stojí za vyzkoušení. Jde o poměrně účinný způsob jak se nechtěných hlodavců zbavit. Pro přípravu domácího odpuzovače hlodavců budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci sody,
  • 2 polévkové lžíce mouky,
  • 1 polévkovou lžíci cukru,
  • 2 polévkové lžíce zubní pasty,
  • 4 lžíce drcených arašídů.

Výroba domácího odpuzovače krok za krokem

V první řadě je třeba dát všechny složky do nádoby a následně je dokonale zamíchat. Měly by vzniknout konzistentní homogenní směs. Jako ideální pojivo bude sloužit právě zubní pasta. Když budete mít hotovo, vyrobíte si jednoduše kuličky, které umístíte tam, kde se vyskytovali hlodavci. Cukr a samotné oříšky dokážou hlodavce přilákat a soda je zlikviduje. Opravdu jednoduché a rychlé.

Zubní pastaZubní pasta: Foto Pixabay

Další zajímavé tipy na přípravky proti hlodavcům

Zbavit se hlodavců lze i několika dalšími přírodními způsoby. Jakými?

Máta peprná hlodavcům nevoní

Tento přírodní repelent je skvělým plašičem hlodavců. Její vůni doslova nesnáší. Ideální je třeba nakapat trochu esenciálního oleje na tampón. Jinak ale není problém kamkoli umístit truhlík s rostlinou. Využít takto můžete třeba i eukalyptus, šalvěj nebo citronovou trávu.

MátaMáta peprná: Foto Pixabay

Sádra a mouka hlodavce mohou zabít

Směs sádry a mouky je vynikající. Hlodavci ji nesnáší a bez problémů je dokáže zahubit. Podobně působí i obyčejná cola.

Zdroje info: Autor, tojenapad.sk, santeplusmag.com

Mrtvá myš: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.