Dračíky díky vzhledu nelze přehlédnout: Nyní je vhodná doba si je namnožit řízkováním i výsevem semen

dračík

Pokud chcete pestrobarevný záhon, stačí pěstovat dračíky. Zkrášlí každý exteriér. Patří mezi oblíbené trvalky. Péče o dračíky je velmi snadná. Nyní v únoru je vhodná doba si rostlinu namnožit.

Rostlinu nelze přehlédnout. Poznáte ji na první pohled zejména podle květů mající trubkovitý tvar. Upoutají barvou, ať už výraznou růžovou, fialovou či světle červenou. Různé barevné druhy lze tak využít pro získání pestrobarevného záhonu. Květy zpravidla rostou v hroznovitých květenstvích. Péče i množení je snadné. Jak na to?

Trvalky kvetoucí několik měsíců v roce

Užívat si pohled na rozkvetlou zahradu díky této trvalce můžete od června až do konce září. Způsob růstu i velikost je ovlivněno druhem dračíku. A těch je více než 300. Volit tak můžete mezi nízkými keři, tak i kobercově rostlými druhy dorůstající až do výšky několika metrů. Do zahrady se však hodí odrůdy dosahující do výšky 0,5 až 1 metru.

Poskytnutí vhodných podmínek a péče o dračíky

Pozitivní je, že dračík nepotřebuje vyloženě nějakou speciální půdu, zcela postačí substrát neutrální, nebo mírné kyselosti. Jen se vyvarujte zemině s vysokým obsahem vápníku, jakožto místu, kde se vyskytují vápencové kameny. A samozřejmě je třeba dostatek živin. Rostlina má ráda teplo a světlo, nevadí přímé slunce. Díky tomu bude více prospívat. Vyhovující je však i pěstování v polostínu.

Péči je třeba věnovat i během odkvétání. Po odkvětu je třeba rostlinu ostříhat. Zásluhou toho se tak můžete těšit na bohaté květenství, které se může během léta dostavit dokonce hned 2x.

dračíky

Foto: Pixabay

Snadné způsoby v rámci namnožení

Dračík je rostlinou, kterou si můžete snadno namnožit, a to hned několika způsoby. Jednak je to řízkováním polovyzrálých výhonů. Během února pak například namnožením prostřednictvím výsevu semen. Dračík roste pospolu, kobercovitě se pak rozrůstá. Pakliže nemáte dostatek místa, můžete rostlinu pěstovat rovněž v nádobách na terase či balkonu.

Zdroj: pestrazahrada.cz, living.iprima.cz

Náhledové foto: Pixabay